Az év legjobbjai - Szavaztak a sportszövetségek
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.
2016. december 20. 11:24

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül a férfiaknál kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter, aki 12. alkalommal érdemelte ki az elismerést, valamint a sportlövőknél a 11-szer díjazott Sidi Péter. A nőknél Lénárt Ágota a számszeríjászat field kategóriájában a 13. évben lett a legjobb.

A riói olimpián aranyérmesek közül az úszó Hosszú Katinka 6., a kajakos Kozák Danuta, 5., a párbajtőröző Szász Emese 5., míg a kardozó Szilágyi Áron 3. alkalommal bizonyult sportága legjobbjának.

Érdekesség, hogy a baseballosok között a Budapest Reds Sleepwalkers játékosa, a kanadai Samuel Siddall külföldiként bizonyult 2016-ban a legjobbnak.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

 Amerikaifutball:
    ----------------
Czirók Márton (Budapest Cowbells) 1.

    Asztalitenisz:
    --------------
Pattantyús Ádám (ZOOLeszecz Gwiazda Bydgoszcz) 3.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 5.

    Autósport:
    ----------
Michelisz Norbert (Honda) 3.
gokart: Kancsár Ferenc (Kecskeméti Motorsport Egyesület) 3.

    Atlétika:
    ---------
Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 1.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 3.

    Baseball/Softball:
    ------------------
Samuel Siddall (Budapest Reds Sleepwalkers) 1.
Gergely Enikő (Budapest Reds Sleepwalkers) 2.

    Birkózás:
    ---------
    szabadfogás:
Ligeti Dániel (Szombathelyi Haladás VSE) 2.
    kötöttfogás:
Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) 2.
    nők:
Sastin Marianna (Vasas SC) 9.

    Bridzs:
    -------
Dumbovich Miklós (Kibic) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 3.

    Búvárúszás:
    -----------
    uszonyosúszás:
Kosina Gergő (Debreceni Búvárklub) 3.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 4.
    tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvár Klub) 12.
Hatházi Katalin (Amphora Búvár Klub) 3.

    Cselgáncs:
    ----------
Ungvári Miklós (Ceglédi VSE) 6.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 6.
    
    Curling:
    --------
Kiss Zsolt (Vasas SC) 5.
Palancsa Dorottya (UTE) 5.

    Erőemelés:
    ----------
    erőemelés:
Paczuk Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.
    fekvenyomás:
Csüllög Béla (Marvel Team SE) 1.
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5.

    Evezés:
    -------
Simon Béla, Juhász Adrián (mindkettő Szolnoki Tisza Evezős Egylet) 2.
Bertus Kitti (Csongrádi Vízügyi Sportegyesület), Horváth Kitti (Ferencvárosi Evezős Club) 1.

     Fallabda:
    ---------
A szövetség idén nem jelölt.

    Footgolf:
    ------------
Zsuppán Péter (Outsiders) 1.
Major Ilona (FTC Footgolf) 1.

    Gyorsasági görkorcsolya:
    ------------------------
Iványi Tamás (Tornádó Team Szeged) 1.
Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 3.

    Hódeszka:
    ---------
Csillag Dávid (Nopeus Team) 1.
Gyarmati Anna (Ride 3231) 4.
    
    Íjászat:
    --------
Szedlár János (Keleti Turul ÍE) 2.
    3D:
id. Bóka László (Celőke ÍE) 1.
    terep:
Kakas István (Malév SE) 2.
    pálya:
Banda Árpád (UTC ÍSE) 3.
    történelmi:
Hegedűs Károly (Jász-Kun HÍE) 1.

    Jet-ski:
    --------
Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 5.

    Jégkorong:
    ----------
Bartalis István (Schwenningen Wild Wings) 2.
Pintér Lili (Stocksunds IF) 1.
    inline:
Fekecs Norbert (Marczi Skate) 1.

    Kajak-kenu:
    -----------
    gyorsasági:
    kajak:
Kopasz Bálint (Algyői Sportkör) 1.
Kozák Danuta (UTE) 5.
    kenu:
Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 1.
    maratoni:
    kajak:
Csay Renáta (Graboplast Győr)
Boros Adrián (Tolna)
    kenu:
Kövér Márton (Merkapt SE)

    Karate:
    -------
Tadissi Yves Martial (UTE) 2.
Sterck Laura (MTK) 1.

    Kerékpár:
    --------
    országúti:
Pelikán János (Team AMPLATZ - BMC) 1.
Király Mónika (SC Michela Fanini Record Rox) 2.
    pálya:
Borissza Johanna Kitti (BVSC-ZUGLÓ) 3.
Lovassy Krisztián (Differdange Losch/ BVSC-ZUGLÓ) 3.
    terem:
Becsák Alexandra (Baj KSE) 1.
Schön Martin (Bokodi SE) 2.
kerékpárlabda: Árendás Tamás, Toma Vilmos (Baj KSE) 2.
    hegyi:
Parti András (Waberer's Areus MTB Team) 5.
Benkó Barbara (Pilis Cross Country Club) 4.
    BMX cross:
Szoboszlai Patrik (Veszprémi Spartacus SE) 2.
    downhill:
Muszula Balázs (LiMiT Racing Team) 1.
Vincze Erzsébet (2GP LiMiT Team) 1.
    trial:
Hegedűs László (Veres Ördögök SE) idén 9x
    cyclocross:
Búr Zsolt (Pavé Bike-Vialand) 1.
Orosz Anita (Trek SE) 1.
    para:
Butu Arnold Csaba (pilóta: Garamszegi László - TuttoBici-HungaroFondo) 1.

    Kézilabda:
    ----------
A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

    Kickbox:
    -----------
Mórádi Zsolt (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 2.
Szabó Dorina (Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia) 1.

    Kosárlabda:
    -----------
Hanga Ádám (Baskonia Gasteiz Vitoria) 4.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Sopron) 4.
    3x3 szakág:
Ivosev Tomiszlav (Naturtex-SZTE-Szedeák) 1.
Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK) 1.

    Korcsolya:
    ----------
    rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaolin Sándor (MTK) 2.
Jászapáti Petra (SZKE) 1.
    gyorskorcsolya:
Nagy Konrád (DSC) 3.
    műkorcsolya:
Tóth Ivett (SKSE) 3.

   Labdarúgás:
    -----------
    nagypálya:
    A januári M4 Sport - Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi játékost.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg, német) 5.
    futsal:
Dróth Zoltán (Kairat Almati, kazah) 2.
Torma Lilla (Hajdúböszörményi TE) 1.
    strandlabdarúgás:
Szentes-Bíró Tamás (DEAC) 1.

    Lovassport:
    -----------
ifj. Szabó Gábor (díjugrató, Timpex Cabale-Hargita) 1.

    Motorcsónak:
    -----------
Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 2.

    Motorsport:
    -----------
Zsigovits Norbert (Gotthard Racing SE) 1.
Molnár Alexandra (MAMI Team Fehér) 1.

    Műugrás:
    --------
Kormos Villő (RLSE) 4.

    Ökölvívás:
    ----------
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős) 3.
Szatmári Petra (MAA/VSC) 2.

    Öttusa:
    --------
Kasza Róbert (KSI) 4.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 4.

    Repülősport:
    -----------
Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 1.

    Ritmikus gimnasztika:
    ---------------------
Kis Alexandra (MTK) 1.

    Rögbi:
    ------
    7-es:
Drabbant Dávid (Budapest Exiles RFC) 1.
Gyolcsos Mária (Fehérvár Rugby Club SE) 3.
    15-ös:
Czakó Attila (Budapest Exiles RFC) 2.

    Röplabda:
    ---------
    teremröplabda:
Dávid Zoltán (Fino Kaposvár) 1.
Szakmáry Gréta (Linamar-Békéscsabai RSE) 1.
    strandröplabda:
Bagics Balázs, Tóth András (Kispest SE) 1.
Lakatos Enikő (UTE), Lutter Eszter (Gödöllői RC) 2.
    ülőröplabda:
Makarovszki Sándor (Nyíregyházi Sportcentrum) 1.
Molnár Nikoletta (MTK) 1.

    Sakk:
    -----
Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 8.
Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 2.

    Sí:
    ---
    alpesi:
Samsal Dalibor (Fullsport SE) 2.
Miklós Edit (MTK) 5.
    sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
    sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 6.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 4.
    síugrás:
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 2.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 2.
    szabadstílus:
Papp Koppány (Rozmaring SE) 2.
Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 1.

    Sportlövészet:
    --------------
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 11.
Major Veronika (KELK) 1.

    Súlyemelés:
    -----------
Nagy Péter (Szegedi EAC) 6.
Jung Beáta (BKV Előre) 1.

    Számszeríjászat:
    ----------------
    Match kategória:
Somogyi Péter (ZTE Sportlövő Klub) 1.
Jákó Miriam (Cél-tudat SE) 1.
    Field kategória:
Mátrai István (BPLE) 2.
Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 13.

    Szektorlabda:
    -------------
    szektorlabda szakág:
Fölöp Elemér (DÖKE Komló) 2.
    12 érintéses szakág:
Puskás László (Debreceni EAC) 1.

    Szörf:
    ------
Geiger Richárd (Magyar Szörf Akadémia) 2.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 5.

    Tájfutás:
    ---------
Weiler Virág (Tabáni Spartcus SKE) 1.
Baumholczer Máté (Pécsi Vasutas SKE) 1.
    Trail-O szakág:
Miháczi Zoltán (Tipo TKE) 2.
    tájkerékpár:
Fűzy Anna (Orvosegyetem SC) 8.

    Teke:
    -----
Karsai László (Alabárdos-Szegedi TE) 2.
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 5.

    Tekvondó:
    ---------
Patakfalvy Luca (MTK) 1.

    Tenisz:
    -------
Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 4.
Babos Tímea (MTK) 5.

    Tollaslabda:
    ------------
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 5.
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 3.

    Torna:
    ------
    szertorna:
Hidvégi Vid (KSI SE) 2.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 1.
    aerobik:
Hegyi Dóra (Flex HD) 2.
Bali Dániel (PSN Zrt.) 3.
                                                  
    Triatlon:
    ---------
ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 3.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 2.

    Úszás:
    ------
Cseh László (Kőbánya SC) 9.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 6.

    Versenytánc:
    ------------
    akrobatikus rock'n'roll:
Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) 2.
Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület) 1.
    versenytánc:
László Csaba (Szilver Táncsport Egyesület) 3.
Páli Viktória (Szilver Táncsport Egyesület) 3.

    Vitorlázás:
    -----------
Berecz Zsombor (MVM SE) 5.
Érdi Mária (Tihanyi Hajós Egylet) 4.

    Vívás:
    ------
Szilágyi Áron (Vasas SC) 3.
Szász Emese (Vasas SC) 5.

    Vízilabda:
    ----------
Hárai Balázs (ZF-Eger) 2.
Keszthelyi Rita (UVSE) 5.

 

MTI
megmondó
Minden párt vezetője kísérletezhet, ha kudarcot vall, akkor pártja, illetve – leváltása esetén – ő maga látja kárát.
hírfolyam
  • Hírstart
  • Hírkereső
  • Hírlista
  • News Agent
  • Alternatív Hírportál
  • Startlap
  • A hírek
  • Hírfal
  • Hírmutató
  • Polgári Szemle
  • Időjárás
  • Bálványosimádó
  • MTI