„Az EU öngyilkosságra készül”
Brüsszel célja egy centralista szuperállam, amelyben a tagállamok egyre inkább elveszítik jelentőségüket és önrendelkezésüket. Egyre több hatáskört akarnak elvenni a nemzetállamoktól és átruházni Brüsszelbe, hogy a polgárok feje fölött létrehozzák az Európai Egyesült Államokat.
2023. május 12. 10:18

Herbert Kickl, az FPÖ vezetője – Europress/AFP

Komoly össztüzet zúdított az Osztrák Szabadságpárt az Európai Unió vezetésére és Németországra. A jobboldali párt szerint a német kancellár a tagállami szuverenitás utolsó szálait is elvágná, az EU pedig öngyilkosságra készül.

A cél az Európai Egyesült Államok létrehozása lenne

A polgárok javát szolgáló közösség eszméje mára az önjelölt elitek projektjévé vált, akik felülről, az emberek érdekei ellen cselekszenek, legalábbis így gondolja Herbert Kickl, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnöke.

Úgy véli, Brüsszel célja egy centralista szuperállam, amelyben a tagállamok egyre inkább elveszítik jelentőségüket és önrendelkezésüket. Egyre több hatáskört akarnak elvenni a nemzetállamoktól és átruházni Brüsszelbe, hogy a polgárok feje fölött létrehozzák az Európai Egyesült Államokat.

Kickl leszögezte, hogy Ausztria tagja ugyan az Európai Uniónak, de szuverén állam is, és ezt a szuverenitást vissza kell szerezni.

Célkeresztben a tagállami vétó

Az elmúlt napokban elsősorban az okozott komoly botrányt, hogy kilenc európai uniós tagállam újbóli kísérletet tesz az egyhangú szavazásról a minősített többségi döntéshozatalra való áttérésre a közös kül- és védelmi politika területén. A blokk vezére a jelek szerint a német kancellár, Olaf Scholz.

Az uniónak ki kell igazítania az eljárások menetét annak érdekében, hogy külpolitikai szereplőként meg tudjon erősödni − véli a Barátok csoportja névre keresztelt országcsoport, mely tagjai között tudja például Belgiumot, Finnországot, Franciaországot, Németországot, Luxemburgot, Hollandiát, Szlovéniát és Spanyolországot is, és amelyet azért hoztak létre néhány napja, mert úgy vélik, javítani kell az unió döntéshozatalának gyorsaságát és hatékonyságát, főként az ukrajnai háborúval kapcsolatban.

A minősített többségi szavazás bevezetésével külpolitikai kérdésekben elveszne a tagállami vétó. Ez azt jelentené, hogy a 27 tagállamból mindössze 15 egyetértésével − amennyiben ezek az államok kiteszik az unió népességének 65 százalékát − meg lehetne hozni az unió egészét érintő, különösen fontos külpolitikai és védelmi politikai döntéseket.

Petra Steger, az FPÖ politikusa szerint ez rendkívül veszélyes lenne. Ahogy fogalmazott: Az egyhangúság elve az EU-ban az utolsó védőbástya, amely védi a nemzeti érdekeket és megóv a szuverenitás teljes elvesztésétől. Abszolút botrányos a tagállamoknak ezt a védőbástyáját kétségbe vonni, és ezzel elvenni a vétójogukat. Különösen az olyan kisebb országok kerülhetnek a döntések során vesztes helyzetbe, mint Ausztria.

Öngyilkosságra készül Brüsszel?

Az FPÖ az Európai Unió gazdaságpolitikája miatt is parázs kritikát fogalmazott meg. Brüsszel az ukrajnai háború kezdete óta először kínai vállalatok ellen is mérlegeli büntetőintézkedések kivetését, mert a gyanú szerint támogatják Oroszországot az ukrajnai háború folytatásában.

– Ha az EU most Kína ellen is kereskedelmi háborút indít, akkor komolyan kétségbe kell vonni Brüsszel józanságát - mondta ma Harald Vilimsky, az FPÖ gazdaságpolitikai szakértője és képviselője.

Emlékeztetett, hogy Kína Európa legfontosabb gazdasági partnere, egy konfliktus ezért felérne egy európai öngyilkossággal.

Az EU 2022-ben 626 milliárd euró értékben importált árukat Kínából, amely ezzel messze a legfontosabb beszállító ország lett.

Megelőzve az Egyesült Államokat.

Ugyanebben az időszakban mintegy 230 milliárd eurónyi export ment az EU-ból Kínába.

– Az ilyen számok fényében bárki, aki valóban azt hiszi, hogy gazdasági konfliktusba keveredhet Kínával, óriási károkat okoz Európa gazdaságának – mondta Vilimsky. 

Odrobina Kristóf

MTI
Címkék:
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Orbán Viktor Melonival tárgyalt Rómában
    Giorgia Meloni gratulált Orbán Viktornak Magyarország sikeres uniós elnökségéhez, különös tekintettel a versenyképességről szóló budapesti nyilatkozat elfogadására, valamint az albán csatlakozási tárgyalások megnyitására.
  • Csaló hisztériázott jogállamiságért az EU-ban
    Az EU első számú vezetője máig nem tisztázta a Covid-korrupciós gyanút, egy korábbi görög EP-képviselőnél pénzzel telt bőröndöket találtak a belga rendőrök, egy ciprusi EB-biztos bankszámlájára hatalmas pénz ömlött, azóta sem folyik eljárás ellene. Most újabb csontváz dőlt ki a szekrényből.
  • A kereszténység ördögi üldözése zajlik
    Miért van több joga egy bevándorló muzulmán fanatikusnak, mint egy őslakos európainak?! Természetesen a politikát belülről jobban ismerők tudják, hogy itt és most egy ördögi színjáték, egy hatalmas arcátlanság részesei vagyunk – lebbenti fel a fátylat az alantas manipulációról Homa János.
MTI Hírfelhasználó