Brüsszel célja egy centralista szuperállam, amelyben a tagállamok egyre inkább elveszítik jelentőségüket és önrendelkezésüket. Egyre több hatáskört akarnak elvenni a nemzetállamoktól és átruházni Brüsszelbe, hogy a polgárok feje fölött létrehozzák az Európai Egyesült Államokat.
2023. május 12. 10:18
Herbert Kickl, az FPÖ vezetője – Europress/AFP
Komoly össztüzet zúdított az Osztrák Szabadságpárt az Európai Unió vezetésére és Németországra. A jobboldali párt szerint a német kancellár a tagállami szuverenitás utolsó szálait is elvágná, az EU pedig öngyilkosságra készül.
A cél az Európai Egyesült Államok létrehozása lenne
A polgárok javát szolgáló közösség eszméje mára az önjelölt elitek projektjévé vált, akik felülről, az emberek érdekei ellen cselekszenek, legalábbis így gondolja Herbert Kickl, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnöke.
Úgy véli, Brüsszel célja egy centralista szuperállam, amelyben a tagállamok egyre inkább elveszítik jelentőségüket és önrendelkezésüket. Egyre több hatáskört akarnak elvenni a nemzetállamoktól és átruházni Brüsszelbe, hogy a polgárok feje fölött létrehozzák az Európai Egyesült Államokat.
Kickl leszögezte, hogy Ausztria tagja ugyan az Európai Uniónak, de szuverén állam is, és ezt a szuverenitást vissza kell szerezni.
Célkeresztben a tagállami vétó
Az elmúlt napokban elsősorban az okozott komoly botrányt, hogy kilenc európai uniós tagállam újbóli kísérletet tesz az egyhangú szavazásról a minősített többségi döntéshozatalra való áttérésre a közös kül- és védelmi politika területén. A blokk vezére a jelek szerint a német kancellár, Olaf Scholz.
Az uniónak ki kell igazítania az eljárások menetét annak érdekében, hogy külpolitikai szereplőként meg tudjon erősödni − véli a Barátok csoportja névre keresztelt országcsoport, mely tagjai között tudja például Belgiumot, Finnországot, Franciaországot, Németországot, Luxemburgot, Hollandiát, Szlovéniát és Spanyolországot is, és amelyet azért hoztak létre néhány napja, mert úgy vélik, javítani kell az unió döntéshozatalának gyorsaságát és hatékonyságát, főként az ukrajnai háborúval kapcsolatban.
A minősített többségi szavazás bevezetésével külpolitikai kérdésekben elveszne a tagállami vétó. Ez azt jelentené, hogy a 27 tagállamból mindössze 15 egyetértésével − amennyiben ezek az államok kiteszik az unió népességének 65 százalékát − meg lehetne hozni az unió egészét érintő, különösen fontos külpolitikai és védelmi politikai döntéseket.
Petra Steger, az FPÖ politikusa szerint ez rendkívül veszélyes lenne. Ahogy fogalmazott: Az egyhangúság elve az EU-ban az utolsó védőbástya, amely védi a nemzeti érdekeket és megóv a szuverenitás teljes elvesztésétől. Abszolút botrányos a tagállamoknak ezt a védőbástyáját kétségbe vonni, és ezzel elvenni a vétójogukat. Különösen az olyan kisebb országok kerülhetnek a döntések során vesztes helyzetbe, mint Ausztria.
Öngyilkosságra készül Brüsszel?
Az FPÖ az Európai Unió gazdaságpolitikája miatt is parázs kritikát fogalmazott meg. Brüsszel az ukrajnai háború kezdete óta először kínai vállalatok ellen is mérlegeli büntetőintézkedések kivetését, mert a gyanú szerint támogatják Oroszországot az ukrajnai háború folytatásában.
– Ha az EU most Kína ellen is kereskedelmi háborút indít, akkor komolyan kétségbe kell vonni Brüsszel józanságát - mondta ma Harald Vilimsky, az FPÖ gazdaságpolitikai szakértője és képviselője.
Emlékeztetett, hogy Kína Európa legfontosabb gazdasági partnere, egy konfliktus ezért felérne egy európai öngyilkossággal.
Az EU 2022-ben 626 milliárd euró értékben importált árukat Kínából, amely ezzel messze a legfontosabb beszállító ország lett.
Megelőzve az Egyesült Államokat.
Ugyanebben az időszakban mintegy 230 milliárd eurónyi export ment az EU-ból Kínába.
– Az ilyen számok fényében bárki, aki valóban azt hiszi, hogy gazdasági konfliktusba keveredhet Kínával, óriási károkat okoz Európa gazdaságának – mondta Vilimsky.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.
"Ez feljogosít talán bennünket arra, hogy kerüljük az óvatoskodó megfogalmazást, amit a híradásokban láttam. Nem meghalt, meg kényszersorozás következtében. Agyonverték. Tehát agyonvertek egy magyar állampolgárt, ez a helyzet. És ez egy olyan ügy, amit ki kell vizsgálnunk" szögezte le a kormányfő.