MTI/Koszticsák Szilárd
Akármi is történik a világpolitikában, Magyarország és Montenegró számíthat egymásra, pozitívan tekint egymásra, nincs köztük semmilyen politikai vagy gazdasági konfliktus – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten, a Montenegró miniszterelnökével, Milojko Spajiccsal folytatott tárgyalást követően adott sajtónyilatkozatában.
A magyar kormányfő a jelenleg legfontosabb nemzetközi kérdésként az EU bővítését jelölte meg.
Elmondta: az EU versenyképessége romlik, világgazdasági súlya csökken.
A magyar válasz erre az, hogy szükség van frissességre és új lendületre, új erőforrásokat kell bevonni az európai gazdaságba, ennek legkézenfekvőbb módja pedig a nyugat-balkáni országok felvétele.
Nagyon sok fejezetet kellett volna már lezárni a tárgyalások során eddig is, de az EU a nyugat-balkáni országokkal való bővítést elhanyagolta, ezért a folyamat lelassult, majd megállt – emlékeztetett, hozzátéve: a magyar EU-elnökség azt vállalta, hogy ezen az „áldatlan állapoton” változtatni fog.
A kétoldalú együttműködést méltatva kiemelte, hogy a magyar-montenegrói kereskedelem szinte minden évben rekordot dönt, a magyar cégek pedig nagy súllyal vannak jelen már most is a montenegrói gazdaságban.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
-
„A NATO és a Pentagon korábban megerősítette, hogy az észak-koreai csapatok Oroszországban gyakorlatoznak, és néhány egységük az orosz Kurszk megye felé tart, amelynek egy részét augusztus óta az ukrán erők irányítják.
-
A Határtalanul! program keretében eddig 530 ezer diák juthatott el külhoni magyar területekre. A mostani tanévben a gazdasági nehézségek ellenére 1672 utazáson 52 ezer diák vehet részt - ismertette Semjén Zsolt.
-
Európa azért kerül egyre súlyosabb helyzetbe, mert uralmi csoportjai vazallusként vállalták, hogy „ingyen” tovább folytatják és finanszírozzák az amerikai globális birodalom háborúját – leplezi le a brüsszeli szélsőséget Bogár László.