Horn Gyula szellemileg magasan felmúlta a mai agyhalottak pártjának főmuftiját – Bánó Attila karikatúrája
Lenin-fiúnak, majd kommunista ügynöknek minősített egy közszolgálati újságírót az agyhalottak pártjának elnöke. Az útszéli stílus ügyében Bánó Attila publicistának tett föl kérdéseket a Gondola.
– Szerkesztő úr, az újságírók listázásával egyszer a politikai rém, az SZDSZ kísérletezett, ám egy tv-műsorban módszerüket nevén nevezték, és azonnal felhagytak vele. Miért érezzük azt, hogy az akkori szélső jobboldalizás érdemben nem különbözik a mai Lenin-fiúzástól, kommunista ügynöközéstől?
– Magyar Péter politikusi színvonalát jól tükrözi a Császár Attila tévériporterrel kapcsolatos afférja. A riporternek az a dolga, hogy kérdezzen, és ha politikust faggat, akkor a kérdése lehet provokatív. Császár Attila a Tisza Párt elnökétől azt szerette volna megtudni, hogy valóban agyhalottnak tartja-e a munkatársait, mire Magyar Péter kommunista ügynöknek, sőt, Lenin-fiúnak nevezte a riportert. Az eset ismét rámutat a pártelnök politikusi alkalmatlanságára.
Ezt a helyzetet ugyanis lehetett volna jól kezelni. Magyar Péter számára a napvilágra került hangfelvételek nyilván kínosak és a titokban felvett mondatai vállalhatatlanok. Egy ilyen alkalmat azonban kihasználhatott volna arra, hogy magyarázkodjon, és legalább annyit mondjon, hogy az elhangzottakat másként értette, nem úgy gondolta, vagy bármit, amivel tompíthatja az ügyet. Ehelyett sértegetni kezdte a riportert.
És teljesen lejáratta magát azzal a mondatával, hogy aki bűncselekményt követ el, „legyen az Orbán Viktor vagy Ön, mindenki meg lesz büntetve”. Ez igencsak furcsán hangzik olyan ember szájából, akit egy mobiltelefon elrablásával és Dunába dobásával vádolnak, s aki nem csak a miséről kijövő embereket, hanem saját támogatóit és közvetlen munkatársait is durván sértegeti.
Agyhalottak között – facebook
Magyar Péternek az újságírók egy részéhez fűződő ellenséges viszonya valóban emlékeztet az egykori SZDSZ magatartására. A fiatalok nem emlékezhetnek rá, de ez a magát liberálisként meghatározó párt az első szabad választások előtt, a kommunistaellenes retorikájával igen sok szimpatizánst állított maga mellé. A választások után viszont kimutatta a foga fehérjét, mert azonnal szembehelyezkedett a nemzetpártinak tartott, győztes MDF-fel, majd szövetségre lépett a kommunisták utódpártjával, az MSZP-vel. Az SZDSZ – elárulva választóinak többségét − akkoriban ugyanúgy odaállt a kommunisták mellé, ahogyan nemrég a nemzeti lobogót lengető Tisza Párt a brüsszeli balliberális globalisták oldalára. Az SZDSZ a jobboldali, nemzeti-keresztény világnézetű újságírókat nem egyszer lefasisztázta, pontosan úgy, ahogy a maiakkal teszi Magyar Péter, aki a változatosság kedvéért Lenin-fiúknak nevezi őket.
– Az agyhalottak pártjának elnöke meg sem kísérel válaszolni az újságíró által föltett kérdésre, ehelyett azonnal propagandatételeit sulykolja. Így Horn Gyula – Isten nyugosztalja – szellemi színvonala alá süllyed, az egykori MSZP-elnök ugyanis válaszainak első két mondatában úgy tett, mintha a kérdésre felelne, majd ügyes fogalmazással áttért a propagandatételeire. Hogyan süllyedhetett az egykori szélbal szellemi szintje alá a mai politika?
– Igen, a Magyar Péter féle politikusok láttán megállapítható, hogy a rendszerváltás előtti idők kommunista bálványa, az 1956-ban hazaárulóként viselkedő Horn Gyula is jobb minőséget képviselt a mai ellenzékhez, így a tiszásokhoz képest. Horn volt olyan okos, fegyelmezett és rutinos, hogy a jobboldali újságíróknak is megadta a tiszteletet, és az említett módon használta ki a megszólalási lehetőségeket. Nem emlékszem arra, hogy újságírókat sértegetett volna.
– Szerette Nagy Testvért – így végződik Orwell 1984 című regénye, érzékeltetve, hogy a diktatúra propagandaterrorja teljes agymosást tud elérni. Látva a mai agyhalottak pártjának elnöki agresszivitását lehet-e, hogy eljussunk oda: visszasírjuk az SZDSZ-t?
– Az SZDSZ rendelkezett azzal a képességgel, hogy a nézetkülönbségek ellenére kapcsolatban maradjon az ellenfeleivel (MDF), illetve nyomást tudjon gyakorolni a szövetségeseire (MSZP). E képességének köszönhetően sikereket könyvelhetett el. Ilyen volt az MDF-SZDSZ paktum, amelynek eredményeként az SZDSZ-es Göncz Árpád köztársasági elnök lehetett.
A liberálisok bálványa – Bánó Attila karikatúrája 1991-ből
A szabaddemokraták később sikernek tekinthették a kormányra került MSZP-vel kötött szövetséget, mert így sokat profitálhattak a privatizációs ügyletekből. Az SZDSZ-t ne sírjuk vissza, de ismerjük el, hogy voltak benne színvonalas politikusok, mint például Tölgyessy Péter vagy Hack Péter. Ez a párt − a nemzet- és keresztényellenes magatartásával együtt − más minőséget képviselt, mint Magyar Péter szedett-vedett társasága.
Egy olyan mély történelmi múlttal és gazdag kultúrával rendelkező ország, mint a mienk, megérdemelné, hogy hozzá méltó politikusok szerepeljenek a közélet minden szegletében. Ezt jelenleg csak a kormányzati oldalon látjuk, ami sok szempontból megnyugtató és a jövőre nézvést biztató.
Molnár Pál
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Az orosz kémelhárító szervezet, az FSZB őrizetbe vett egy üzbég állampolgárt, mert terrortámadást követett el, amelyben orosz tábornok életét vesztette – írja a TASZSZ.
-
Mélyponton van az Európai Parlament. Lehet, hogy furcsállják, de a „beégett” képviselők visszahívásával, s egy új választás kiírásával lehetne helyére tenni a dolgokat. Más megoldást nem látok erre a pokoli helyzetre, amikor velejéig romlott, önző politikusok viszik a háború és a csőd felé Európát – fogalmaz Homa János.
-
Az Országgyűlés keddi ülésén szigorította a Btk. elévülési szabályait, úgy, hogy az elkövető életkorától függetlenül a zéró tolerancia elvét érvényesíti az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető súlyos bűncselekmények, például az emberölés minősített eseteiben.