A magyar miniszterelnök Antalyában tárgyalt a grúz miniszterelnökkel
A tárgyaláson áttekintették a magyar-georgiai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok fejlesztésének lehetőségeit, valamint előkészítették az idén júniusban, Magyarországon esedékes magyar-georgiai kormányzati csúcstalálkozót - jelentette a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. április 12. 11:04
A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Irakli Kobakhidze georgiai kormányfő az Antalyai Diplomáciai Fórum keretében folytatott tárgyalásukon 2025. április 12-én. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher
Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Antalyában tárgyalt Irakli Kobakhidze georgiai miniszterelnökkel - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
A tárgyaláson áttekintették a magyar-georgiai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok fejlesztésének lehetőségeit, valamint előkészítették az idén júniusban, Magyarországon esedékes magyar-georgiai kormányzati csúcstalálkozót - tette hozzá a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
"Most itt is gyaníthattuk, hogy vannak olyan európai parlamenti képviselők, akiktől nem áll távol a gondolat, hogy a saját hazája ellen dolgozzon" - fűzte hozzá Orbán Viktor.
Veres András megjegyezte: a mai média világában pár másodpercre lehet az emberek figyelmét lekötni, de az Istennel való kapcsolat nem lehet egy pillanatnyi élmény része, az tartós, mély figyelmet igényel.
Bécs városa által idén is felmérés készült az általános és középiskolások között a vallási meggyőződésükről. Az eredmény sokkoló: a diákok többsége ma már muszlim hitű, nem keresztény.