Egyre erősebbek az agrárkapcsolatok Georgia és Magyarország között
2023. március 27. 17:08
Nagy lehetőségek vannak a Georgia és Magyarország közötti mezőgazdasági együttműködésben, nem véletlenül jött létre stratégiai partnerség a két ország között – jelentette ki az Agrárminisztérium (AM) hétfői közleménye szerint Nagy István tárcavezető, miután hivatalában fogadta Tamara Liluashvilit, Georgia nagykövetét. A miniszter kiemelte, hogy a vetőmagtermesztésben komoly együttműködési lehetőség van a két állam között. Magyarország kész arra, hogy kiváló minőségű terményeket szállítson a kaukázusi országba, így azok a helyi adottságoknak megfelelően tovább szaporítva eljuthatnak más keleti piacokra is.
Úgy vélte, fontos előrelépés lenne, ha georgiai szakemberek jönnének tanulmányozni az itteni termesztési módszereket és technológiákat, és további lehetőség rejlik abban, ha az egyetemek és a kutatóintézetek szintjén is szorosabbá válik az együttműködés. A szakemberek és a diákok kölcsönös cseréje tovább erősítheti ezt a folyamatot – jegyezte meg.
Nagy István a közlemény szerint elismerően szólt a georgiai méhészekről, és elmondta: Magyarország segíthet abban, hogy a georgiai méz eljusson az uniós piacokra is. Emellett komoly lehetőségek vannak a gyümölcsfajták tanulmányozásával kapcsolatban is, különös tekintettel a barackra és a paradicsomra – tette hozzá.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!
Ukrajnával szomszédos országként úgy látjuk, ha felveszik Ukrajnát az Európai Unióba, felveszik a háborút is – közölte a miniszterelnök hétfőn az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban.