Először a német gyermekorvosok szövetsége hívta fel a figyelmet arra, hogy országos méretekben hiány van láz- és fájdalomcsillapítókból, és a penicillin sem áll rendelkezésre elegendő mennyiségben. Ezúttal pedig az országos gyógyszerszövetség figyelmeztetett arra, hogy az egész országban nincs elegendő antibiotikum. A szövetség szerint a helyzet kritikus, és a hiány ezúttal is elsősorban a gyermekeket sújtja.
Állást foglaltak a német egészségügyi biztosítók is, a gyógyszeripart téve felelőssé a hiányért. Az országos gyógyszerszövetség egyúttal egyfajta ideiglenes megoldási javaslattal is előállt. Indítványozta, hogy hozzanak létre egy úgynevezett nemzeti tartalékot a legfontosabb gyógyszerek esetében. Az ellátás – mindenekelőtt a gyermekeket érintő – szűk keresztmetszete miatt a szövetség szerint a tartaléknak elsősorban a bakteriális fertőzések kezelését vagy megelőzését célzó antibiotikumokra kell kiterjednie. A felhívás szerint a legfontosabb vakcinák mellett az államnak fix beszerzési mennyiségre kell kötelezettséget vállalnia.
Thomas Preis, Észak-Rajna-Vesztfália tartomány gyógyszerészeti szövetségének elnöke szerint a kínálati hiány csakis így orvosolható, és ez szükséges ahhoz, hogy egy nemzeti antibiotikum-tartalékot lehessen létrehozni. A kritikus helyzetet jelzi ugyanakkor, hogy egyre több tartomány határoz el sürgősségi intézkedéseket mindenekelőtt az antibiotikumok hiánya miatt. Bréma, Bajorország, Észak-Rajna-Vesztfália és Baden-Württemberg után legutóbb Rajna-vidék-Pfalz tartomány is bejelentette, hogy rendelkezéseket adott ki a szükséges gyógyszerek importjának könnyítésére.
A gyógyszerészek szövetsége ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy az import könnyítése hosszabb távon aligha segíthet, különös tekintettel arra, hogy több európai uniós tagállamban is kevés a a gyermekek gyógyulását segítő antibiotikum. Több tartomány illetékes hatóságai hangsúlyozták azt is, hogy az antibiotikumok mellett hiány van a lázcsillapítókból, valamint a vérnyomást csökkentő szerekből, sőt daganatellenes gyógyszerekből is. Utaltak arra is, hogy a helyzet az elmúlt időszakban fokozatosan romlott.
Az egészségügyi miniszter a közelmúltban arra hivatkozott, hogy a problémák évek óta ismertek, de eddig nem sokat tettek orvoslásukra. Lauterbach utalt arra, hogy a kormány a kialakult kritikus helyzet kezelésére tervezetet dolgozott ki, amely a parlament jóváhagyására vár. Ez a többi között magában foglalja olyan gyógyszerek behozatalának könnyítését, amelyek Németországban nem engedélyezettek, illetve nincsenek regisztrálva.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.