Még nagyobb bajban van a Hertha
2023. május 8. 15:09

A Süddeutsche Zeitung ír arról, hogy a Herthának nagyon komoly problémát jelent megfelelni a Német Labdarúgóliga (DFL) licenceljárásának, egy névtelenséget kérő, az eljárásban érintett személy szerint „rendkívül kritikus a helyzet.”

A Sportal által közölt írásban az áll, hogy a klubnak nincs elég pénze. A DFL szigorú feltételeket szabott, amelyeket június 30-ig kell teljesíteni, ha nem sikerül, a 2023/24-es szezonra felfüggesztés fenyegeti a Herthát. Állítólag akkora lyuk tátong a büdzsében, amelyet csak játékosok eladásából képtelenség betömni.

A másik probléma a klub amerikai főszponzorának, a 777 Partnersnek a befolyása. A német lap szerint a sorsdöntő kérdésekben nem a minimálisan 50 százalék+1 szavazattal rendelkező klub mondhatja ki a döntő szót, hanem a pénzügyi támogató, ez pedig szabályellenes.

InfoStart
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó