Ambros Martín lett a spanyol női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya
2023. május 9. 15:24
A Győri Adi ETO KC vezetőedzői posztjáról júniusban távozó Ambros Martín lett a spanyol női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
A szakvezető - akit kedden mutattak be kapitányként a spanyol szövetség székházában - elmondta, szeretné kijuttatni a nemzeti csapatot a jövő nyári, párizsi olimpiára, ez egy nagy kihívás és egy kiváló lehetőség is számára.
Az előző kapitány, José Ignacio Prades másodedzőként segíti majd Martín munkáját.
Martín először - Elek Gáborral közösen - a magyar válogatottnál dolgozott szövetségi kapitányként 2016-ban, majd a román, később az orosz válogatottat irányította. A Győri Audi ETO KC vezetőedzőjeként a Bajnokok Ligáját négyszer, a bajnokságot és a Magyar Kupát hat-hat alkalommal nyerte meg.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Rétvári Bence kitért arra, hogy a betegek egyre inkább a gyors és kényelmes ügyintézést választják, a digitális egészségügyi rendszer egyre inkább a hétköznapok részévé válik. Az EgészségAblakban bármikor, bárhonnan lehet szakrendelőbe időpontot foglalni, akár otthonról, a buszról, a strandról, az edzőteremből, éjjel, nappal - sorolta az államtitkár.
Napról napra olvassuk, hogy katolikus tanárokat, csak azért, mert katolikusok, vesszőfutás alá vesznek, ostorhegyre vesznek és lépésről lépésre szisztematikusan organizálva támadnak, csak azért, mert katolikus, hitbuzgalmi társaságoknak tagjai.
Bakondi György úgy látja: nem utolsósorban a lakosság félelmeit érzékelve és az időközi választások eredményeit tükröző politikai változásokra reagálva a tagállamok felismerték, hogy nemzetállami szinten kell erőfeszítéseket tenni, mert az Európai Uniótól nem várható, hogy ezt a rendkívül fontos közbiztonsági, közegészségügyi és szociális helyzetet kezeljék.