Bondár Anna után Fucsovics Márton is bejutott a második fordulóba szerdán a római salakpályás tenisztornán.
A világranglistán 92. magyar a nyitókörben a szerb Filip Krajinoviccsal találkozott (74.) a Foro Italicóban, pályafutása során hatodszor. Az előző öt összecsapásból a zombori ellenfél hármat megnyert, legutóbb áprilisban mérkőztek meg egymással Monte-Carlóban, akkor a nyíregyházi teniszező két szettben győzött.
A római csata is Fucsovics szája íze szerint alakult, 47 perc alatt hozta az első szettet úgy, hogy csak egyszer veszítette el az adogatását. A folytatás még simább volt, a magyar válogatott vezére 5:1-re elhúzott, és innen már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést, amely 1 óra 25 percig tartott.
Fucsovics ellenfele a 64 között a 17. helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaur lesz.
A főtábla harmadik magyarja, az első 1000-es tornáján szereplő Marozsán Fábián - aki a selejtezőből indult - csütörtökön kezdi meg szereplését Rómában a francia Corentin Moutet ellen.
Eredmény:
1. forduló (a 64 közé jutásért):
-------------------------------
férfiak:
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Pár napja fiatalokat vertek meg Kolozsváron, mert magyarul beszéltek. Most szurkolók székely zászlót törtek le, majd gyújtottak fel Csíkszeredában.
Az agresszió elfogadhatatlan, arra kérjük a román hatóságokat, hogy határozottan lépjenek fel a magyarellenes megnyilvánulásokkal szemben - közölte Nacsa Lőrinc a közösségi oldalán péntek reggel.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Orbán Viktor közölte: Magyarország azért nem tartóztatta le Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt - ahogy azt a Nemzetközi Büntetőbíróság elvárta volna -, mert az országban nem szokás letartóztatni a vendégeket.