Érettségi - Angol nyelvből vizsgáztak a diákok csütörtökön
2023. május 11. 15:09
Az angol nyelvű írásbeli vizsgákkal folytatódott az érettségi csütörtökön. Az Oktatási Hivatal (OH) délelőtt közölt adatai alapján középszinten 1135 helyszínen 45 864, emelt szinten 219 helyszínen 18 848 vizsgázó tett érettségit ebből a tantárgyból.
A hivatal az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az élő idegen nyelvi írásbeli érettségi vizsgák szerkezete minden esetben azonos.
Középszinten az írásbeli időtartama 180 perc volt. Az első feladatlap (olvasott szöveg értése) kitöltésére 60, a másodikéra (nyelvhelyesség) 30 perc állt rendelkezésre.
Ezt követően, 15 perces szünet után a hallott szöveg értésére vonatkozó feladatlapot oldották meg a diákok 30 percben, majd 60 perc állt rendelkezésükre az íráskészséget vizsgáló feladatsorra.
Az emelt szintű írásbeli teljes időtartama 240 perc volt. A vizsgán az előzőekben is felsorolt feladatlapok szerepeltek ugyanabban a sorrendben, azonban a feladatok megoldására fordítható időtartam 70, 50, 30 és 90 perc volt.
Kitértek arra is, hogy az íráskészséget vizsgáló feladatok megoldásához mindkét szinten lehetett használni nyomtatott szótárt.
Az érettségi dolgozatokat központilag kidolgozott útmutatók alapján javítják és értékelik.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Az írásbeli vizsgákat május 5. és 23. között rendezik. A mai – hétfői – napon magyar nyelv és irodalomból középszinten 77 972, emelt szinten 2278 tanuló ad számot tudásáról.
Erdő Péter hangoztatta: "ennek az emberiségnek szüksége van Krisztusra! Szüksége van ránk (az egyházra) is, ha Krisztushoz tartozunk!". Úgy vélte, "a mai egyháznak mindenek előtt saját küldetése kérdésével kell szembesülnie".
Az RMDSZ-elnök emlékeztetett rá, hogy az RMDSZ és a kormánypártok közös államfőjelöltje Crin Antonescu, akit soknemzetiségű vidékről származó, alapvetően konzervatív beállítottságú, tapasztalt, a magyarokat, a kisebbségi közösségeket tisztelő politikusként jellemzett.