A szentszéki államtitkár a háborúk befejezését reméli Donald Trumptól
2024. november 7. 11:56

Gratulált az amerikai elnökválasztás győztesének, Donald Trumpnak a vatikáni diplomáciát vezető Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár, egyúttal reményét fejezte ki, hogy Trump valóban el tudja érni a most zajló háborúk leállását.

Pietro Parolin azt mondta, sok bölcsességet kívánnak az Egyesült Államok új elnökének, mivel “a Biblia szerint ez a kormányzók legfőbb erénye”.

A szentszéki államtitkár úgy vélte, Donald Trumpnak azon kell dolgoznia, hogy egész nemzetének elnöke legyen, “tehát túl kell lépnie a megosztottságon, amely bekövetkezett, és korunkban nagyon is érezhető”.

A Vatikán Állam diplomáciai tevékenységét vezető bíboros kijelentette, remélik, hogy Donald Trump valóban enyhülést és megbékélést tud teremteni a világot jelenleg sújtó véres konfliktusokban.

“Azt mondta, hogy leállítja a háborút. Reméljük. Persze neki sincsen varázspálcája” - nyilatkozott Parolin.

Pietro Parolin a római Pápai Gergely Egyetem egyik rendezvényének vendégeként kommentálta az amerikai elnökválasztás eredményét.

Hangoztatta, hogy a háborúk befejezéséhez “nagyon nagy alázatra van szükség, nagy rendelkezésre állásra, mondhatjuk, hogy az emberiség általános érdekeinek valódi keresésére a részérdekekre való összpontosítás helyett”.

Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy ukránok és a palesztinok attól tartanak, hogy az esetleges békekötés hátrányos lehet számukra, Pietro Parolin hangoztatta, hogy Donald Trump a választási kampányban több kijelentést tett ezzel kapcsolatban, a háborúk befejezését ígérve, de nem mondott konkrét részleteket.

“Meglátjuk, mit javasol a beiktatása után” - mondta Parolin.

Arra a kérdésre, miszerint Donald Trump a latin-amerikai illegális bevándorlók tömeges kitoloncolását ígérte, Pietro Parolin megjegyezte, hogy "a pápa és a Szentszék állásfoglalása nagyon világos, (...) mi a bölcs politikát támogatjuk a migránsokkal szemben, ilyen szélsőségek elkerülésével”. Hozzátette, “emberséges megoldást” kell találni.
A szentszéki államtitkár szerint a Vatikán és Washington kapcsolata nem módosul a Trump-kormányzattal.

“Kapcsolatban álltunk (Trumppal) előző elnöksége idején is, tehát többé-kevésbé úgy folytatjuk, ahogyan mindig tesszük. Vannak kérdések, amelyekben közel állunk egymáshoz, másban talán különbségek adódnak és távolságot teremtenek, de alkalmunk lesz a párbeszéd gyakorlására, hogy együtt találjunk rá a közös pontokra a közös jó és a világ békéje érdekében” - mondta Pietro Parolin.

Ferenc pápa az elnökválasztási kampányban csupán annyit üzent az amerikaiaknak, hogy válasszák “a kisebbik rosszat”.

Az argentin egyházfő és Donald Trump között közös pontot képvisel az élet védelme, viszont másképpen értékelik a klímaváltozást és a migrációt.

Trump első elnökségének idején, 2017 májusában tett látogatást a Vatikánban.

mti
Címkék:
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
  • Üzbég terrorista robbantott
    Az orosz kémelhárító szervezet, az FSZB őrizetbe vett egy üzbég állampolgárt, mert terrortámadást követett el, amelyben orosz tábornok életét vesztette – írja a TASZSZ.
  • Pokoli mélységben az Európai Parlament
    Mélyponton van az Európai Parlament. Lehet, hogy furcsállják, de a „beégett” képviselők visszahívásával, s egy új választás kiírásával lehetne helyére tenni a dolgokat. Más megoldást nem látok erre a pokoli helyzetre, amikor velejéig romlott, önző politikusok viszik a háború és a csőd felé Európát – fogalmaz Homa János.
  • A gyilkos nem ússza meg...
    Az Országgyűlés keddi ülésén szigorította a Btk. elévülési szabályait, úgy, hogy az elkövető életkorától függetlenül a zéró tolerancia elvét érvényesíti az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető súlyos bűncselekmények, például az emberölés minősített eseteiben.
MTI Hírfelhasználó