Mélyponton van a gázai segélyezés a német külügyminiszter szerint
2024. november 11. 13:08

Az elmúlt 12 hónapban még sohasem érkezett olyan kevés segélyszállítmány a Gázai övezetbe, mint most – figyelmeztetett hétfőn Annalena Baerbock német külügyminiszter, aki egyúttal felszólította Izraelt, hogy az összes határátkelőt nyissa meg, lehetővé éve a segélyszállítmányok célba juttatását. Baerbock szerint Izrael az ezzel kapcsolatos korábbi ígéreteit nem tartotta be, és kijelentette: az izraeli kormánynak „kifogások nélkül” több segélyt kell átengednie a Gázai övezbe a szenvedő civil lakosságnak. „A Gázai övezetben élő több mint 2 millió ember többsége alultáplált és elképzelhetetlen körülmények között él” – fogalmazott a miniszter.

„Gáza nagy része kietlen pusztaság” – hangsúlyozta. A miniszter közlése szerint a tél közeledtével a legsürgősebb a Hamász palesztin terrorszervezet által a Gázai övezetbe hurcolt túszok szabadon bocsátása, a civil lakosság számára pedig a nélkülözhetetlen segélyek, élelmiszer, víz, gyógyszerek, higiéniai cikkek és sátrak eljuttatása volna. A humanitárius segélyek előtt Izraelnek meg kell nyitnia a Gázába vezető összes határátkelőt – nyomatékosította Baerbock, s egyúttal felhívta a figyelmet, hogy Izraelnek a nemzetközi jognak megfelelően biztosítania kell a humanitárius szállítmányok célba jutását.

MTI
Címkék:
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
  • Megvertük a spanyolokat
    A magyar válogatott eddig egyszer, 2002-ben lett aranyérmes a világkupában, ezen kívül egy-egy második és harmadik helyezése van. Legutóbb, 2023-ban Long Beachen a negyedik helyen végzett a házigazda amerikaiak, továbbá a spanyolok és a hollandok mögött.
  • Húsvét az élet diadala, a bűnbocsánat ajándéka
    A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
  • Globális kormányzás
    Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
MTI Hírfelhasználó