Új-Kaledónia - Fucsovics újabb győzelme
2025. január 1. 13:53

A második helyen kiemelt Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe az új-kaledóniai Nouméában zajló, 160 ezer dollár összdíjazású keménypályás challenger-tenisztornán.

A világranglistán 104. helyezett magyar játékos kedden, az első fordulóban 6:2, 6:3-ra verte az egyéni ranglistás helyezés nélküli, selejtezőből érkezett portugál Francisco Cabralt, majd szerdán, a nyolcaddöntőben három szettben, 1 óra 49 perces küzdelemben múlta felül Maxime Janvier-t.

Az első játszmában 1:1-es állásnál a magyar játékos elvette az ATP rangsorban 305. francia ellenfele adogatását, ez pedig elég volt neki, hogy 42 perc elteltével szettelőnybe kerüljön. A második szakasz a riválisának sikerült jobban, ezúttal a hatodik gém volt a döntő.

A harmadik szettben is egyszer fordult elő, hogy az egyik félnek nem sikerült hoznia adogatójátékát, ez pedig Janvier volt a negyedik gémben. Fucsovics élt a lehetőséggel és 6:4, 3:6, 6:3-ra nyert. Következő ellenfele az ausztrál Moerani Bouzige (517.) lesz

MTI
Címkék:
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
  • Húsvét az élet diadala, a bűnbocsánat ajándéka
    A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
  • Globális kormányzás
    Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
  • Etikum és minőségeszmény Németh László életmű-kozmoszában
    Németh esszéírása klasszikus értelemben kísérlet, vallomás és vita: az emberi lélek önkeresése. Alapelvei: „Az írás: erkölcs” – „Az író vállalkozás.” „A szeretetben megélt igazságot keressük. Ha nem, önmagunk és a Lélek ellen vétünk.”
MTI Hírfelhasználó