Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum rendhagyó tematikus programokkal csatlakozik a 15. Budapesti Közép-Európai Divathét eseményéhez a Ragyogj! – Ékszerek ideje kiállítás keretében.
A közép-európai térség központi divateseményét tizenötödik alkalommal rendezi meg a Magyar Divat & Formatervezési Ügynökség. A 2025. február 10. és 16. között megrendezésre kerülő eseményhez ezúttal az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum is kapcsolódik rendhagyó programokkal a Ragyogj! – Ékszerek ideje kiállításban.
mnm
A 222 éves Magyar Nemzeti Múzeum páratlan gyűjteményének legkülönlegesebb ékszerei között meg lehet majd tekinteni 40 ezer éves őskori ékszereket, hun, avar, középkori, barokk alkotásokat, és napjainkban viselt ritkaságokat egyaránt.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A boldog élet titka, megtanulni ünnepelni az örök élet diadalát Isten igéjében és szentségeiben és elfogadni Isten kegyelmi ajándékait, amelyeket az őt szeretőknek készített - fogalmaztak az egyházi vezetők.
Az Európai Unió jelenlegi intézményi struktúrája számos hiányossággal küzd, beleértve a demokrácia deficitjét, a tagállami szuverenitás és a nemzetbiztonság aláásását, amelyet ideológiai megfontolások által vezérelt uniós politika – különösen a migráció területén – tovább súlyosbít.
Németh esszéírása klasszikus értelemben kísérlet, vallomás és vita: az emberi lélek önkeresése. Alapelvei: „Az írás: erkölcs” – „Az író vállalkozás.” „A szeretetben megélt igazságot keressük. Ha nem, önmagunk és a Lélek ellen vétünk.”