Az egészségügyben folytatódó béremelések hozzájárulnak ahhoz, hogy kiszorítsák a hálapénzt a rendszerből – mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán hétfőn.
2016. december 12. 09:12
Az államtitkár felidézte: a béremelések időszaka 2012-2013-ban kezdődött, amikor két év alatt átlagosan 27 százalékkal nőttek a bérek, amelyet az akkor bevezetett, úgynevezett chipsadóból fedeztek. Hozzátette: a béremelések idén szeptemberben folytatódtak, az orvosoknál 107 ezer forinttal, jövő november elsejétől 100 ezer forinttal, míg az ápolók esetében több ütemben, összességében 100 százalékos bérnövekedés lesz.
A jövő évi béremelésre az államtitkár ismertetése szerint mintegy 82 milliárd forintot fordítanak. Példaként említette, hogy egy 16-18 éve dolgozó aneszteziológus szakasszisztens bére 103 ezer forinttal fog nőni, egy 30 éves munkaviszonnyal rendelkező ápolóé pedig 88 ezer forinttal. Egy 13-15 éve dolgozó orvosnak jövő november után minimum 489 ezer forint lesz a fizetése, egy 31-33 éve dolgozó orvos pedig ugyanekkor 546 ezer forintot kell, hogy keressen, amihez a mozgóbér-elemek még hozzáadódnak.
Azok a védőoltások, amelyeket a hatóságok engedélyeznek - legyenek akár hagyományosan vagy korszerű, új technológiával előállítva - egyaránt hatékonyak és biztonságosak - mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szombaton a közmédiának.
Nem mindenképp több Európa kell, hanem okosabb Európa – ott legyen mélyebb integráció, ahol a közös uniós fellépés hatékonyabb, mint a nemzeti – mondta a Magyar Hírlapnak Varga Judit.