Negyedszázad után szerezhet újra magyar csapat BL-pontot
Harmadszor került fel magyar csapat a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára. A Ferencváros 1995-ben is nagy nevű ellenfeleket hozott Budapestre, a zöld-fehérek kedden Lionel Messiék ellen kezdik meg a hatmérkőzéses őszi hadjáratukat.
2020. október 19. 12:19

1995-ben még csak 16 csapat között szerepelt a három évvel korábban elindított új európai csúcskupa, a Bajnokok Ligája főtábláján. A Ferencváros első – és sokáig egyetlen – magyar csapatként jutott be a legjobbak közé. Három csoportellenfele között ott volt a rekordgyőztes Real Madrid és a címvédő Ajax. ▾hirdetés Bár sok gólt beszedett a magyar bajnok, remekül helytállt, győzni is tudott, a Real Madrid ellen pedig döntetlent ért el itthon.

A koronavírus-járvány miatt a barcelonai Nou Campban zárt kapuk előtt kezdi meg szereplését kedden a magyar bajnoki címvédő. Ezúttal a Lionel Messivel felálló Barcelona és a Cristiano Ronaldo vezette Juventus képviseli a krémet a Fradi csoportjában. A harmadik ellenfél a ferencvárosi vezetőedző, az ukrán Szerhij Rebrov egykori klubja, a Dinamo Kijev lesz. A barcelonai keddi bemutatkozás után jövő szerdán első hazai meccsén az ukránokat fogadja a Ferencváros.

A Debrecennek 2009-ben sikerült végigverekednie magát a BL-selejtezőn. A Liverpool otthonában jól tartotta magát a Loki, az első félidő legvégén a hazaiak villanása hozta a mérkőzés egyetlen gólját. A folytatás kevésbé volt dicső. A hazai mérkőzéseit a budapesti Puskás Ferenc Stadionban játszó debreceniek itthon is 0–1-et értek el a Liverpoollal szemben, ezen kívül a gólzáporos itthoni, Fiorentina elleni mérkőzés hozott döntetlenhez közeli eredményt (3-4).

A pontszerzés nem sikerült a Lokinak, így Ferencváros 25 év után hozhat haza BL-pontot.

MTI
  • Globália hasznos idiótája
    Háború van, ahol minden ellenséges támadásra csak a sokkal nagyobb erejű ellencsapás lehet a válasz.
  • A rákbetegeken is nyerészkedett az EU korrupcióval vádolt egészségügyi biztosa
    Beszámolók szerint az oltások hátterében az Európai Unió egyik legnagyobb korrupciós botránya bontakozik ki, melynek középpontjában az uniós egészségügyi biztos áll. Sztella Kiriakídiszt és családját nem először érik hasonló vádak, évekkel korábban egy bank mögé bújva privatizálták az összes onkológiai kezelést Ciprus szigetén.
  • Karácsony már többször is állított valótlanságot a doktorijáról
    Egyszer már megköszönte Karácsony Gergely, hogy lapunk felhívta a figyelmét arra, hogy tévesen szerepel az önéletrajzában a doktori fokozat megszerzése. Karácsony akkor tévedéssel magyarázta az esetet, valamint azzal, hogy félreérthetően volt megfogalmazva a bemutatkozása. A baloldal miniszterelnöki versenyére tegnap bejelentkező Karácsony tanulmányai kapcsán Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora elmondta: Karácsony minden támogatást megkapott a képzés elvégzéséhez, azonban nem tudott élni a lehetőséggel.