Kettős vereség után az Európa-ligában szerepelhet a Fradi
A Ferencváros hazai pályán is 3-2-es vereséget szenvedett a Young Boystól, így a svájci csapat kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe, míg a magyar bajnok az Európa-liga főtábláján szerepelhet.
2021. augusztus 24. 21:45

Ryan Mmaee (b3), az FTC második góljának szerzője a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. fordulójában játszott Ferencváros - Young Boys visszavágó mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. augusztus 24-én. MTI/Illyés Tibor

aEz lesz sorozatban a negyedik szezon, hogy magyar csapat is érdekelt az egyik európai kupasorozat főtábláján, a Ferencváros pedig egymás után harmadik alkalommal küzd majd ősszel: 2019-ben és idén az Európa-ligában, tavaly a Bajnokok Ligájában.

Az Európa-liga csoportkörének sorsolását pénteken rendezik.
BL-selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágó:

Ferencvárosi TC-Young Boys (svájci) 2-3 (2-1)

Groupama Aréna, 20 677 néző, v.: Szergej Karaszjov (orosz)
Továbbjutott: a Young Boys kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel.
gólszerzők: Wingo (18.), R. Mmaee (28.), illetve Zesiger (4.), Fassnacht (56.), Mambimbi (93.)
piros lap: Laidouni (64.)
sárga lap: Zachariassen (31.), Laidouni (58., 64.), Civic (67.), Wingo (70.), R. Mmaee (81.), illetve Martins (67.)

Ferencvárosi TC: Dibusz - Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic - Uzuni, Somália (Mak, 86.), Laidouni, Zachariassen - Boli (Zubkov, 71.), R. Mmaee

Young Boys: Von Ballmoos - Macerias, Camara, Zesiger, Garcia - Fassnacht, Sierro (Aebischer, 62.), C. Martins, Ngamaleu - Elia (Lauper, 85.), Siebatcheu (Mambimbi, 85.)

I. félidő:

4. perc: a jobbról érkező szögletet Zesiger hat méterről védhetetlenül fejelte a kapu jobb oldalába (0-1).
18. perc: Ryan Mmaee remekül tört be a 16-os jobb oldalán, lágyan középre emelt labdáját a vendégek kapusa éppen az érkező Wingo elé paskolta, a zöld-fehérek jobbhátvédjének pedig nem okozott gondot az üres kapuba passzolnia (1-1).
27. perc: Uzuni bal oldali szögletére Ryan Mmaee érkezett a rövid oldalon, és közelről a hálóba csúsztatott (2-1).

II. félidő:

56. perc: Elia egy egyszerű lövőcsellel csúnyán átverte a jobb szélen Civicet, így senkitől sem zavartatva adhatott be, hajszálpontos labdáját pedig a középen érkező Fassnacht hét méterről a hálóba lőtte (2-2).
72. perc: Ngamaleu tört a 16-oson belülre, Wingo hátulról akasztotta. Siebatcheu jobb alsó sarokba tartó büntetőjét Dibusz hárította.
93. perc: a csereként pályára lépő Mambimbi lépett ki a védők közül, majd 14 méterről kilőtte a bal alsót (2-3).

Már 45 perccel a találkozó előtt fantasztikus hangulat uralkodott a szinte telt házas Groupama Arénában, ahol a kezdő sípszóra alig maradt üres szék. Az FTC szurkolótábora ezúttal fehérbe öltözött, aminek a bevonuláskor nagy szerepe volt, mivel a tábor a Bajnokok Ligája egyik szimbólumát, a csillagos labdát megformázva köszöntötte a csapatokat, egyúttal jelezte, mindent megtesz azért, hogy kedvencei idén is a legrangosabb európai kupasorozat főtábláján szerepeljenek.

A svájciak gyorsan lelohasztották a hangulatot, mivel már a negyedik percben megszerezték a vezetést egy szöglet utáni fejesgóllal. A Young Boys a vezetés után visszaállt, de nem tudta sokáig őrizni az eredményt, mert kapusa nagyot hibázott, így a 18. percben egyenlített a Ferencváros. A svájciak rögtön felpörögtek és néhány perccel később csak a kapufa mentette meg a magyar bajnokot. A hazaiak ugyanakkor gyorsan visszavették a kezdeményezést és nagy nyomás alá helyezték riválisukat, a 27. percben pedig egy szöglet után átvették a vezetést, ezzel döntetlenre alakítva a párharc állását. A szünetig picit megnyugodtak a kedélyek, újabb gól nem esett.

A fordulást követően a Young Boys vette át az irányítást, már a hazaiak térfelén letámadott és bő tíz perc után egyenlített. A 63. percben kis híján eldőlt a továbbjutás kérdése, de Ngamaleu fantasztikus emelése kijött a kapufáról, viszont így is nehéz helyzetbe került a Ferencváros, mivel pillanatokkal később Laidouni megkapta második sárga lapját.

A 72. percben újra lezárhatta volna a párharcot a Young Boys, de Dibusz életben tartotta a Ferencváros reményeit azzal, hogy kivédte Siebatcheu 11-esét. A tíz emberrel futballozó Ferencváros a hajrában már nem tudott komoly helyzetet kialítani, a svájciak viszont egy kontra végén még az utolsó pillanatban betaláltak, így kettős győzelemmel jutottak a BL csoportkörébe.

A Ferencváros hazai pályán is 3-2-es vereséget szenvedett a Young Boystól, így a svájci csapat kettős győzelemmel, 6-4-es összesítéssel jutott a labdarúgó ajnokok Ligája csoportkörébe, míg a Ferencváros az Európa-liga főtábláján szerepelhet.

A találkozó után Peter Stöger, a Ferencváros vezetőedzője csalódott volt a kiesés miatt, de játékosai teljesítményével, hozzáállásával elégedett volt.

„Nehéz elfogadni, hogy ez az álom véget ért. Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés, ennél talán nem is kezdődhetett rosszabbul, de a mentalitása és a tartása a csapatnak kiváló volt, a szurkolók pedig hihetetlenül támogattak. Szerintem egy nagyon jó meccset sikerült játszanunk, de sajnos a nagyon fontos pillanatokban túl könnyű gólokat kaptunk. Ez van, az ellenfélnél minőségi játékosok voltak, akik szép gólokat szereztek. Összességében büszke vagyok, hogy így teljesített a csapat. Az első félidő sokat kivett a csapatból, a félidő után a Young Boys változtatott a játékán, ezért többet kellett védekeznünk. Sajnos nem vagyunk a Bajnokok Ligájában, de szerintem az is nagy siker, hogy az Európa-ligában folytatjuk” – értékelt a mérkőzést követően Peter Stöger, a Ferencváros vezetőedzője.

Dibusz Dénes úgy érezte, hogy az első mérkőzéshez hasonlóan a visszavágó is állandóan hullámzó volt, véleménye szerint meglehetett volna a BL-csoportkör, kicsi hiányzott hozzá.

“Nagyon kis dolgokon múlott, nagyon sok fordulópont volt ezeken a mérkőzéseken. Hatalmas lelkierőről tett tanúbizonyságot a csapat ezen a találkozón, a korán bekapott gól után sikerült fordítanunk és végig nyomás alatt tartottuk őket az első félidőben. A második félidőben megvolt a fordulópont, a kapufáról kijött a labda, majd egyből utána a kiállítás. Egy óriási hullámvasút volt, sikerült hárítanom a tizenegyest, de talán egy beívelt labdán kívül igazi esélyünk nem volt már a gólszerzésre. Azt gondolom, hogy mindent megtettünk. Sajnáljuk, hogy nem sikerült. Kevés hiányzott hozzá, de meg kell elégednünk az Európa-ligával” .

Ryan Mmaee a zöld-fehérek vezetőedzőjéhez hasonlóan kiemelte a csapat küzdeni tudását, de azt belátja, hogy fordulás után már nem úgy alakult a játék, ahogyan azt eltervezték.

“Nagyon jó, hogy bár korán kaptunk egy gólt, sikerült fordítanunk. Ez megmutatja a csapat motivációját és, hogy erősek vagyunk a mentalitást tekintve. Az első félidőben jól teljesítettünk, a másodikban kaptunk sajnos még egy gólt a félidő elején, majd jött a piros lap és onnantól kezdve sokkal nehezebb lett a mérkőzés. Szerintem egy nagyon jó csapatunk van, természetesen meccsről-meccsre próbálunk haladni, meglátjuk meddig jutunk”

Ryan Mmaee (b), az FTC és Elia Meschack (j), a Young Boys játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. fordulójában játszott Ferencváros - Young Boys visszavágó mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. augusztus 24-én. MTI/Illyés Tibor

Ryan Mmaee, az FTC második góljának szerzője (k) a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. fordulójában játszott Ferencváros - Young Boys visszavágó mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. augusztus 24-én. MTI/Illyés Tibor

Franck Boli (b), az FTC és Mohamed Ali Camara (j), a Young Boys játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 4. fordulójában játszott Ferencváros - Young Boys visszavágó mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2021. augusztus 24-én. MTI/Illyés Tibor