Úszás - Rövidpályás Eb: Risztov Éva harmadik aranya
Folytatta káprázatos szereplését Risztov Éva a németországi Riesában zajló rövidpályás úszó Eb-n: 400 gyorson nyerte harmadik aranyát. Kerékjártó Tamás 200 pillangón 5. lett.
2002. december 14. 18:15
A nők nyitószámában megismétlődött az augusztus 4-iki berlini "hosszúpályás" kontinensviadal fináléja, de - fordított előjellel. Ott és akkor az ukránok világklasszisa, Jana Klocskova 14 századdal megelőzte a 17 éves magyar úszónőt, ezúttal sikerült a visszavágás.

A nagy rivális 150-ig haladt az élen, nyomában Risztovval, de 200-nál már Túri György tanítványa fordult elsőnek. Az utolsó 100-ra még csak 0.36 mp előnnyel, de a finise ellenállhatatlan volt: állva hagyta nagynevű ellenfelét, s több, mint két és fél másodperccel, azaz hatalmas fölénnyel, imponáló módon nyert. Sikere azt jelenti, hogy három nap után ő az Eb legeredményesebb résztvevője.

A két másik magyar döntős, Kerékjártó Tamás és Gáspár Zsolt helytállt 200 pillangón, különösen az előbbi: csak hajszállal lemaradva a dobogóról lett ötödik.

A középfutamok során Kovács Ágnes szemmel láthatóan nagyobb kedvvel és jobb formában versenyzett 100 mellen, mint korábban 50-en és 200-on, s 1:07.92-es idejével negyedikként biztosította a helyét a vasárnapi döntőben.

Horváth Péter 100 háton tette majdnem ugyanezt: az ötödik legjobb idővel, 53.42-es újabb országos rekorddal gondoskodott vasárnap délutáni programjáról.
Velük szemben nem sikerült a döntőbejutás Bodor Richárdnak: 50 mellen csak a 12. helyet érte a 28.17-es ideje.

A riesai rövidpályás úszó Eb harmadik napján az 1500 m gyorson aranyérmes orosz Jurij Priljukov gondoskodott a rekordról: a korábbi legjobb európai időn javított majdnem két másodpercet.

Eredmények:

nők:

400 m gyors:
1. Risztov Éva 4:01.95 p, országos csúcs (régi: 4:07.06, Risztov, 2002.12.14., Riesa)

1500 m gyors:
1. Priljukov (orosz) 14:35.06 p, Európa-csúcs (régi: 14:36.93, Rosolino, olasz, 2000.12.16., Valencia)
2. Davies (brit) 14:42.51
3. Minotti (olasz) 14:55.43