Azok a fiúk, akik tíz éves korukban rosszul viselkednek, esélyesebbek arra, hogy ötvenedik életévük betöltése előtt meghaljanak, állítják tudósok. Azok a gyerekek, akik rendszeresen iskolát kerülnek, vagy bajba kerülnek az iskolában, rendszerint még a 48. évüket sem érik meg, írja a Telegraph a Cardiff University kutatásaira hivatkozva.
2009. december 12. 13:51
A Journal of Public Health által közölt tanulmány több mint négyszáz
olyan férfi vizsgálatáról számol be 8-48 éves korukig, akik mindannyian
dél-Londonból származnak. A vizsgált személyek 16 százaléka gyermekkorában
rossz magaviseletű volt, és tövényszéki bejegyzések szerint 18 éves
korukban már nem éltek, vagy 48 éves korukra rokkantak lettek.
Ehhez az adathoz képest csak 2.6 százalék azoknak a fiúknak az aránya, akik
ugyanarról a környékről származnak, de soha nem viselkedtek rosszul az
iskolában.
A kutatók, akik csak 365 férfi sorsát tudták nyomon követni tanulmányuk
befejezéséig, azt tapasztalták, hogy tizenheten meghaltak 48 éves koruk
előtt, tizenheten pedig megrokkantak.
A halálesetek oka nem drog vagy erőszak, hanem szívbetegség, rák és más gyakori betegség volt.
Jött arra valaki, gyanúsnak találták, és lelőtték. Lehet, hogy háromgyerekes, a családjáról példamutatóan gondoskodó, kollégáival kedves agysebész volt az illető, de rosszkor jött rossz helyre: a rendőrök „gyanúsítottnak” minősítették, és ártalmatlanították.
Az SZDSZ is megtorpedózta az 1996-os világkiállítást. A szélsőséges párt akkor bebizonyítatta, hogy komoly tényező az országban, nagy kárt tud okozni neki.
Orbán Viktor összegezte a klímaváltozás ügyében tartott értekezlet eredményeit, illetve azokat a sikereket, amit a klímavédelmi szabályok ügyében Magyarország ért el.
Magyar-orosz űrkutatási projektek elindításáról, valamint a Nemzetközi Űrállomásra 2024-2025-ben felküldendő magyar űrhajós kiválasztásának megkezdéséről állapodott meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Moszkvában Dmitij Rogozinnal, a Roszkoszmosz orosz állami űrkutatási vállalat igazgatójával.