Kínos vereség az északírektől
Hiába szereztünk vezetést Priskin révén, Észak-Írország fordított és elvitte a 3 pontot.
2014. szeptember 8. 09:20

Teltház fogadta a magyar labdarúgó válogatottat a Groupama Arénában, Észak-Írország ellen. Pintér Attila szövetségi kapitány sérülés miatt nem számíthatott, a Ferencváros játékosára, Gera Zoltánra, valamint, a válogatottságot lemondó, Szalai Ádámra sem. A mieink a 3-4-3 alakzattal álltak fel, a kezdőben kapott helyet Nikolics, Tőzsér és Rudolf is. A mérkőzés északír helyzettel kezdődött, de Ward labdakezelése megmentett minket, .  válaszul Dzsudzsák tört el egy labdát az északír kapu előtt. A 15. percben, egy beadást követően, Rudolf lövését, majd Dzuszák löketét blokkolták az északír védők.  A magyar csapat támadásban maradt, de gólt nem tudott szerezni. Jobban játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, de helyzetünk alig volt. A félidő végén kis híján Ward szerzett vezetést az ellenfélnek: Tőzsér adott el egy labdát, de Gulácsi védte az északír csatár löketét. Így gól nélküli döntetlennel mentek a felek pihenőre.

A második játékrészben is mi maradtunk támadásban, egy óra elteltével a csereként beállt Lovrencsics lövését védte Caroll kapus, majd Tőzsér próbálkozott. A 75. percben a magyar fölény végre góllá érett: Dzsudzsák szögletét követően, a szintén csereként beállt Priskin szerzett a mieinknek vezetést (1-0). Úgy tűnt meglesz a 3 pont, ki gondolt volna arra, hogy a magyar csapat veszíteni fog a végén. Pedig így történt. Előbb egy védekezési hibát használt ki a Burnley csatára, Lafferty, majd Lipták megsérült, ami döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Cserélni már sajnos nem tudtunk, és ezt az emberhátrányt kihasználta az ellenfél. Egy kapu előtti kavarodást követően, nem tudott menteni Vanczák, és a lábáról pechünkre a kapunkba pattant a labda (1-2). A mérkőzésen már hiába támadtunk, az északír csapat fölénk kerekedett, és elvitte a 3 pontot. Érthetetlen, hogy mi történt. Hetvenöt percig minden rendben volt, aztán két gól, és a 3 pontból 0 lett. Szégyen? Az. Észak-Írország 4 év után tudott ismét nyerni, idegenben. A magyar csapat legközelebb Bukarestben lép majd pályára, Románia vendégeként október 11-én.