NB I - Menesztették Bódog Tamást, megvan az utód
2018. április 23. 17:31

Menesztették a Diósgyőri VTK labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Bódog Tamást.

A klub a sikertelen szerepléssel indokolta hétfőn a döntést.

A DVTK az OTP Bank Ligában 27 fordulót követően a kilencedik helyen áll, de csak két ponttal szerzett eddig többet, mint az utolsó előtti, jelenleg kiesőnek számító Mezőkövesd, illetve a tizedik helyezett Balmazújváros, és hat körrel a vége előtt a sereghajtó Vasast is csak hárommal előzi meg.

A diósgyőri csapat a tavaszi nyolc bajnoki mérkőzéséből csupán egyet nyert meg, és legutóbb, szombaton pályaválasztóként kapott ki a Puskás Akadémiától.

Emellett a negyeddöntőben kiesett a Magyar Kupából.

"A DVTK játékoskerete jobb, mint amit a tabellán elért helyezése mutat. Hat fordulóval a bajnokság vége előtt azért szükséges a váltás, mert a jelenlegi felállásban nem látjuk biztosítottnak a csapat élvonalbeli tagságának megtartását" - olvasható a diósgyőri klub honlapján.

Bódog Tamást tavaly márciusban nevezték ki, és az előző bajnokságban éppen hogy bent tudta tartani együttesét az élvonalban.

Fernando váltja Bódogot a Diósgyőrnél

A spanyol Fernando Miguel Fernandez Escribano lett a labdarúgó NB I-ben szereplő Diósgyőri VTK vezetőedzője.

A klub honlapjának hétfői közlése szerint a Bódog Tamás helyét átvevő, 38 éves spanyol szakember kedden tartja első edzését.

Fernando 2011 és 2013 között játszott Miskolcon, 36 NB I-es mérkőzésen hat gólt szerzett. A diósgyőri éveket megelőzően a spanyol első osztályban szerepelt, mostani kinevezése előtt pedig a spanyol CD El Palo együttesénél dolgozott előbb a harmadik, majd a negyedik vonalban.