A magyarok döntő többségének pozitív képe van Lengyelországról
2018. november 24. 15:22
A magyarok döntő többségének pozitív képe van Lengyelországról, a kedveltség viszont inkább a két nemzet hagyományos barátságához, mint a konkrét tudáshoz kötődik - derül ki a Századvég által végzett, szombaton a lengyelországi Krasiczynben ismertetett felmérésből.
A lengyelországi Waclaw Felczak Lengyel-Magyar Együttműködési Intézet megbízásából végzett felmérést a Századvég kutatási igazgatója, Szabó Dávid ismertette a délkelet-lengyelországi Krasiczynben, az ott csütörtök óta zajló négynapos lengyel-magyar szabadegyetem keretében.
A kutatás során megállapították: a magyarok döntő többsége - majdnem 93 százalék - pozitívan vélekedik Lengyelországról, elsősorban a két nemzet hagyományos barátságáról, továbbá a lengyel táj szépségeiről kialakult kép miatt.
A két ország kapcsolatát a magyarok 84,5 százaléka barátinak tartja. Az átlagosnál pozitívabb módon ezt a viszonyt többek között a Lengyelországról személyes tapasztalatokkal rendelkezők értékelik.
Lengyelország általános kedveltségéhez képest viszont alacsonynak tűnik például a konkrét történelmi személyiségek, illetve a jelenlegi közéleti szereplők ismertsége.
A magyarok 55,9 százaléka szerint növelni kellene a két ország közötti külpolitikai kapcsolatokat, a leginkább a 60 évnél fiatalabb korosztályok gondolkodnak így.
A szabadegyetemen mintegy 150 magyar és lengyel egyetemista vesz részt.
Minél több embernek akarják beadni az első koronavírus elleni oltást, ezért változik a Pfizer-Biontech és az AstraZeneca vakcinája esetében a második oltás időpontja - közölte Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A baloldali pártok parlamenti magatartása és nyilatkozataik mind abba az irányba mutatnak, hogy elbizonytalanítsák az embereket a járványhelyzet kellős közepén az oltásokkal és a védelmi intézkedésekkel kapcsolatban – mondta a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában.