Megégett holttestet találtak a tűzoltók egy szabadtéri tűz oltása során Pécsen
2021. március 5. 10:08
Megégett holttestet találtak a pécsi tűzoltók egy szabadtéri tűz megfékezésekor csütörtök este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményében azt írta, hogy csütörtök este egy szabadtéri tűzhöz riasztották a pécsi tűzoltókat, akik egy körülbelül száz négyzetméteren égő gazos terület oltása közben egy fabódét és mellette egy megégett holttestet találtak.
A szóvivő közlése szerint a tűz keletkezési okát és annak pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem, ahogy azt is, hogy a bódéról terjedt-e át a tűz a növényzetre, vagy fordítva történt az eset.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban egyre többen kezdték meg a kerti munkákat, emiatt emelkedett a szabadtéri tüzek száma. A kerti zöldhulladékot csak ott szabad elégetni, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi - fűzte hozzá.
Az, hogy mikor kaphatjuk vissza a normális életünket, nemcsak az oltóanyagok mennyiségén, hanem az oltási hajlandóságon is múlik. Ezért kulcsfontosságú, hogy minél többen regisztráljanak a vakcinára – közölte a Magyar Nemzetnek adott interjúban Bedros J. Róbert, a fővárosi Szent Imre-kórház főigazgatója.
Ha a védőoltásokat sikerül megfelelő ütemben beadni, és az emberek minél nagyobb számban kérik is azt, akkor talán nyárra elérhető a tömeges immunitás - erről a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője beszélt a közmédiának szombaton.
Mintegy 90 százalékkal csökkent a magyar kormány, a tagjai és intézményeinek közösségi oldalain az elérés és az interakciók száma, a Facebook erről sem előzetes értesítést, sem utólagos magyarázatot nem adott.