A DEAC után a házigazda Hydro Fehérvár AV19 jutott a jégkorong Magyar Kupa vasárnapi fináléjába, miután a második szombati elődöntőben 5-0-ra legyőzte a magyar bajnok FTC-Telekom csapatát.
Már a 22. másodpercben vezetést szereztek a hazaiak, Bartalis István a támadó harmadban elhozott bedobás után a zavarosban kapura lőtt, Erdély Csanád pedig összekotorta a lecsorgót, és közelről nem hibázott. Nagy iram, kemény csata jellemezte a folytatást, de újabb gól sokáig nem esett.
A záró harmadban fokozta a tempót a Volán, és előbb egy gyors kontrából a 47. percben Gleason Fournier lőtt a jobb felső sarokba. Három percre rá Németh Kristóf ugrott ki, és ő a bal sarkot választotta eredményesen. A hajrában Alex Petan váltotta gólra az ellene megítélt szabálytalanság utáni emberelőnyt, majd Colin Jacobs állította be a végeredményt a kapu torkából.
A tavalyi döntőben is a DEAC és az osztrák ligában szereplő Fehérvár találkozott, akkor meglepetésre hosszabbítás után a házigazda Debrecen nyert, és lett fennállása során először kupagyőztes.
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.
Az 1956-os forradalom és szabadságharcot követő kádári megtorlás koncepciós perei közül az egyik legbotrányosabb eljárásban ítélték halálra a 24 éves Tóth Ilonát. A beismerő vallomások ellenére hosszú évek kutatómunkája alapján ki lehet mondani, hogy Tóth Ilona és társai nem követhették el azt a gyilkosságot, amivel vádolták őket.
Magyarázkodni akart Karácsony Gergely az ATV Egyenes beszéd című műsorában, miután kiderült, hogy Brüsszel utasítására lejjebb veszik a világítást, nyáron a klímát, télen a fűtést a közintézményekben.
Lengyelországban az utóbbi időben egyre több szó esik a nyilvánosságban egy esetleges lengyel–ukrán föderatív állam létrehozásának esélyeiről. Ez egyelőre nem több fikciónál, nagyrészt a sajtóban vitatkoznak róla, de már politikusok is megszólaltak pró és kontra az ügyben.