Putyin meglátása szerint a Nyugatnak "nincs szüksége egy olyan nagy, soknemzetiségű országra, mint Oroszország", mert a kultúrák és etnikumok sokszínűsége és egysége "egyszerűen nem illik bele a nyugati rasszisták és gyarmatosítók logikájába".
Utoljára frissítve: 2023. november 28. 22:59
2023. november 28. 22:33
Putyin – TASS/Mihail Klimentyev
Oroszország agressziónak fog tekinteni minden olyan külső provokációt, amelynek célja a vallások és etnikumok közötti belső konfliktusok szítása - figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök az Orosz Népi Világtanács 25. kongresszusának keddi ülésén megtartott beszédében.
Kijelentette: az orosz vezetés "ennek megfelelően fog reagálni" az ilyen "kívülről érkező beavatkozásra". Azzal vádolta a Nyugatot, hogy Oroszország feldarabolására és kifosztására törekszik.
"Erővel nem megy? Akkor zűrzavart kell szítani" - hangoztatta az elnök. "Még egyszer szeretném aláhúzni, hogy minden olyan kísérlet, amely az etnikumok és vallások közötti viszálykodás szítására, társadalmunk megosztására irányul, árulás, egész Oroszország elleni bűncselekmény" - fogalmazott Putyin.
Az elnök meglátása szerint a Nyugatnak "nincs szüksége egy olyan nagy, soknemzetiségű országra, mint Oroszország", mert a kultúrák és etnikumok sokszínűsége és egysége "egyszerűen nem illik bele a nyugati rasszisták és gyarmatosítók logikájába". "Ezért újrakezdték a régi nótát: Oroszország a népek börtöne, maga az orosz pedig rabszolganemzet" - mondta Putyin.
"Az orosz világ magában foglalja őseink minden nemzedékét és az utódainkat. Az orosz világ az ősi Oroszország, a Moszkvai Fejedelemség, az Orosz Birodalom, a Szovjetunió, és a modern Oroszország, amely világhatalomként visszaveszi, megerősíti és megsokszorozza szuverenitását" - hangoztatta.
Az orosz elnök szerint a szuverenitás Oroszország számára mindenekelőtt az állam és a nép szabadságát jelenti. Kifejezte meggyőződését, hogy az ország szuverenitásáért, az "igazságért" folytatott küzdelem nemzeti-felszabadító jellegű, mert, mint mondta, megvédi az oroszok biztonságát és jólétét, "azt a legfőbb történelmi jogot, hogy Oroszország - erős, független hatalom, ország-civilizáció - legyen".
Gondolatmenete szerint éppen Oroszország, az orosz világ az, amely, ahogyan annyiszor a történelem folyamán, elzárta az útját azoknak, "akik ma világuralomra, kizárólagosságra tartanak igényt". Állítása szerint az Oroszországi Föderáció nemcsak a saját, hanem az egész világ szabadságáért küzd.
Kifejezte meggyőződését, hogy ma már a "világ többsége" számára világos, hogy az egyetlen hegemón diktatúrája omladozóban van és "egyszerűen veszélyes másokra nézve". Érvelése szerint Oroszország "most élen jár egy igazságosabb világrend kialakításában".
"Szuverén, erős Oroszország nélkül nem létezhet tartós, stabil világrend" - mondta az orosz elnök.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.