elm.umaryland.edu
Foglalkozni kell a mesterséges intelligenciával, amely gazdasági és társadalmi téren is nagy lehetőség nyújt Magyarország számára, ugyanakkor számos veszélyt is hordoz magában - hangsúlyozta a KDNP ügyvezető alelnöke a Magyar Tudományos Akadémia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett konferenciája után a sajtó munkatársainak.
Latorcai Csaba kiemelte: a legújabb kori ipari forradalom előtt állunk, amely át fogja formálni a gazdaságot és a társadalmat. Hozzátette: a politikusok feladata felkészíteni erre a magyar embereket, hogy változások nyerteseivé tudjanak válni.
Az ügyvezető alelnök szerint a politikusoknak az új technológia nyújtotta lehetőségeket maximalizálniuk kell, ugyanakkor mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy minimumra csökkenjenek a veszélyek. Bizalmat kell építeni a mesterséges intelligencia köré, hogy ismerjék meg az emberek, használják és lehetőségként tekintsenek rá - tette hozzá.
Latorcai Csaba szerint ehhez együtt kell működnie a politikának a tudomány, az oktatás és az egészségügy képviselőivel. "Nekünk az a dolgunk, hogy a feleket leültessük egy asztalhoz és a témát helyezzük a közgondolkodás homlokterébe, mert csak így tudjuk megnyerni a 21. századot" - tette hozzá Latorcai Csaba.
A politikus elmondta, hogy az Európai Unió szabályozása a mesterséges intelligencia vonatkozásában számos előírást tartalmaz. Ezek közé tartozik, hogy a kormányoknak létre kell hozniuk egy olyan szervezetet, amely mesterséges intelligencia térhódításával foglalkozik.
"Mi, KDNP-sek azt kezdeményezzük, hogy ne csak egy hivatal foglalkozzon ezzel a kérdéskörrel, hanem a társadalom meghatározó szereplői, civilek, akár az egyház képviselői és a kormányzat képviselői közösen, egy platformon gondolkodjanak és vezessék ezt a folyamatot" - magyarázta.
Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője szerint ugyanúgy, ahogy az internet megváltoztatta a gazdaság szerkezetét és az emberi együttélés szabályait és szokásait, a mesterséges intelligencia is hasonlóan radikális változást fog hozni a mindennapi életbe. "A KDNP azt gondolja hogy az új technológiával, annak előnyeivel és hátrányaival is foglalkozni kell. A párt álláspontja szerint a jövő egyik nagy kérdése lesz ennek a szabályozása" - tette hozzá, kiemelve, hogy nemzeti érdek, hogy a mestersége intelligencia nyújtotta technológia gazdaságban rejlő lehetőségeit maximalizálják, de a társadalomra leselkedő, az emberi együttéléssel kapcsolatos veszélyeket minimalizálják.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
Semjén Zsolt a közelgő romániai választás kapcsán azt kérte, mindenki, akinek van román állampolgársága és Magyarországon él, adja le szavazatát vagy a konzulátuson vagy otthon. Minden szavazatra szükség van, hogy az RMDSZ meghatározó erő legyen és adott esetben kormányra kerülhessen.
-
A számok jól mutatják, hogy nekünk, magyaroknak gondolkodnunk kell, a saját magunk logikájából és érdekeiből kiindulva egy saját út megtalálásán, mert ebben a pillanatban Európa nem képes arra, hogy kialakítson egy olyan stratégiát, amellyel visszanyerheti a versenyképességét – mondta a miniszterelnök.
-
Orbán Viktor arról beszélt: a magyar rendszerváltás utáni időszakot az a gondolat uralta, hogy nemcsak azért érdemes nyugatra tekintenünk, mert ott jobban élnek, hanem azért is, mert egy olyan önkorrekciós politikai-gazdasági rendszert fedeztek fel valamikor a XVII. századtól kezdődően, amely hosszú távon garantálja stratégiai biztonságunkat.