Botrányos dolgok Lengyelországban
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
2025. február 4. 22:00

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatót tart az EU külügyminisztereinek informális tanácsülése után a közmédia brüsszeli központjában 2024. december 16-án. MTI/Purger Tamás

Botrányos dolgok történnek Lengyelországban; ha a jelenleg zajló gaztettek csupán tizedét egy patrióta kormány követné el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető a varsói látogatása végén arról számolt be friss bejegyzésében, hogy Lengyelországban "ellenzéki képviselőket tartóztatnak le, politikai tisztogatás zajlik a bíróságokon, törvénytelen módon váltották le az államügyészt és erőszakosan foglalták el a köztelevíziót".

"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta.

Szijjártó Péter ezért úgy vélekedett, nem csoda, hogy erősödik a lengyel ellenzék, amit jól mutat szavai szerint, hogy a Konföderáció pártszövetség színeiben politizáló Nemzeti Mozgalmat is egyre többen támogatják.

"Nagy nyereség a Patrióták számára, hogy az Európai Parlamentben immáron egy csoporthoz tartozunk, és együtt dolgozunk a migráció ellen, a szuverenitásért, a szabadságért, a keresztény értékek védelméért és a családokért" - közölte.

"Remek találkozónk volt a Konföderáció pártszövetség alelnökével, Krzysztof Bosakkal és csapatával" - tájékoztatott.

MTI
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Botrányos dolgok Lengyelországban
    "Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
  • A kábszerbűnözőknek börtönben a helyük
    Aki kábítószerfüggővé válik, annak az élete csődbe jut, csak a kábítószer megszerzésével tud foglalkozni. A terjesztők ellen, akik abból élnek, hogy elveszik mások életét, jövőjét, a legkíméletlenebbül fel kell lépni - hangsúlyozta Rétváro Bence.
  • Jó „dealt" fogunk kötni az Egyesült Államokkal
    Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta a kormányfő.
MTI Hírfelhasználó