Nyilatkozatban állnak ki a demokráciáért és a szólásszabadságért a Patrióták
A Patrióta-frakció követeli az NGO-k finanszírozásának teljes átláthatóságát, mert nem megengedhető, hogy "az európai adófizetők pénzét politikai aktivistáknak adják, akik az emberek érdekei ellen cselekednek" - idézték a közleményben Gál Kingát.
2025. május 24. 11:07
wikipedia
A szólásszabadság és a demokratikus értékek védelméről szóló közös nyilatkozatot fogadtak el a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoport tagjai athéni kihelyezett frakcióülésükön - tájékoztatta a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportja pénteken az MTI-t.
Közleményükben azt írták, hogy a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoportja az athéni kihelyezett frakcióülésen - egyebek mellett - olyan fontos témákról is megbeszéléseket folytattak, mint az illegális migráció és a politikai aktivista csoportok, azaz NGO-k szerepe.
Közölték, hogy a frakcióülés zárásaként a képviselők elfogadták "a Patrióta Nyilatkozatot a szólásszabadság és a demokratikus értékek védelméről", melyben elkötelezetten kiállnak a tagállamok szuverenitásának védelme mellett, és elutasítják az álcivil, politikai aktivizmust folytató NGO-k támogatását.
A Patrióta-frakció követeli az NGO-k finanszírozásának teljes átláthatóságát, mert nem megengedhető, hogy "az európai adófizetők pénzét politikai aktivistáknak adják, akik az emberek érdekei ellen cselekednek" - idézték a közleményben Gál Kingát, a Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportjának első alelnökét, a Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoportjának elnökét.
A Patrióták egyre szervezettebbek, erősebbek lesznek, s övék a jövő, mert ez a frakció "az egyetlen Brüsszelben, amely valódi átláthatóságot, valódi változást követel az európai intézmények túlkapásaival, rossz döntéseivel szemben" - értékelt a politikus a közlemény szerint, amelyben jelezték azt is, hogy a nyilatkozat teljes szövege magyar nyelven elérhető a https://fidesz-eu.hu oldalról.
Ha összeszámoljuk az Interneten hozzáférhető ilyen és hasonló nyilatkozatokat, legalább 50 ezer név szerint azonosítható tudós szerint a hivatalos klíma elmélet tudományosan megalapozatlan. Ha pedig ez jelenti a 3% törpe kisebbséget, akkor a 97% konszenzusos többség létszáma legalább másfél millió. Vajon kik lehetnek? Vajon miért vonultak illegalitásba?
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
"Az orosz-ukrán háború és az elhibázott szankciók már így is fellökték az egekbe az európai energiaárakat. Ráadásul itt van a nyakunkon a közel-keleti háborús helyzet. Az európai országok iparának jövője ezért veszélyben van" - mondta a kormányfő.
A kutatók erős bizonyítékokat találtak arra vonatkozóan, hogy a gyerekeknél a fokozott képernyőhasználat összefüggésbe hozható számos társadalmi-érzelmi problémával, beleértve a szorongást, a depressziót, az agressziót és az alacsony önbecsülést – derül ki a Psychological Bulletin folyóiratban publikált tanulmányból.
"Magyarország és Szlovákia megbüntetésének szándékát bizonyítja, hogy miközben Brüsszel végleg megtiltaná az Oroszországból származó, vezetéken érkező földgáz és nyersolaj behozatalát, valamint a finomított termékek importját is, addig a nyugat-európai országok számára fontos orosz LNG-behozatal tilalmát tovább halasztanák" - fogalmaztak.