Európa-liga - A Milant, a Juventust és a Glasgow-i keltákat is meg kell vernie a Fradinak

A Ferencváros az első kalapból az AC Milannal és a Juventusszal találkozik a labdarúgó Európa-liga alapszakaszában.
A pénteki monacói - számítógép által lebonyolított - sorsoláson kiderült: a második kalapba sorolt magyar kupagyőztes az olasz nagycsapatok közül a Juventust fogadja, míg Milánóba utazik. További
hazai ellenfele a cseh Viktoria Plzen, a szlovén Celje és a portugál Torreense lesz, míg idegenben a skót Celtic Glasgow, a lengyel Lech Poznan és a német Hoffenheim
otthonában lép pályára.
A kvalifikáció során a szerb Vojvodina, a holland Twente, a lengyel Górnik Zabrze és a török Trabzonspor csapatán is veretlenül túljutott zöld-fehér gárda sorozatban nyolcadszor szerepelhet valamelyik európai kupasorozat főtábláján és egymást követő harmadik idényben a második számú Európa-ligában, amelyben legutóbb a nyolcaddöntőig menetelt.
A Ferencváros mellett további öt csapatban van magyar labdarúgó
az alapszakasz 36 együtteséből: a Kovács Bendegúzt foglalkoztató AZ Alkmaar is vendégül látja a Juventust, illetve a torinóiak mellett a horvát Dinamo Zagrebet, az osztrák Sturm Grazot és az izraeli Hapoel Beer-Shevát. A holland csapat a portugál Benficához, a cseh Sparta Prahához, az angol Sunderlandhez és az örmény Ararat Armeniához látogat.
A Red Bull Salzburgban játszik Damir Redzic. Az osztrák alakulat otthon a Milan, a Sparta Praha, a Konferencia-liga-címvédő angol Crystal Palace, valamint az Ararat Armenia, idegenben a német Bayer Leverkusen, a belga Anderlecht, a Celje és a bolgár Levszki Szófia ellen lép pályára.
A cseh Sparta Prahában szerepel Hegyi Krisztián és Vitályos Viktor.
Ők saját közönségük előtt az Alkmaar, a francia Rennes, a Tóth Alexet soraiban tudó angol Bournemouth, illetve a norvég Lilleström ellen lépnek pályára, valamint utaznak a görög Olimpiakoszhoz, Damir Redzicékhez, a Crystal Palace-hoz és az Ararat Armeniához is ellátogatnak.
A Bournemouth a prágai fellépésen túl az egyaránt spanyol Real Sociedad és Celta Vigo, valamint a Lilleström vendége lesz, és fogadja a Milant, a cseh Viktoria Plzent, az osztrák Sturm Grazot és a Hapoel Beer-Shevát.
A ciprusi Omonia játékosaként Nego Loic otthon a Benfica, a Celtic, a Velta Vigo és a török Besiktas, idegenben pedig a Juventus, a Rennes, a Celje és a holland NEC Nijmegen ellen léphet pályára a második számú európai klubsorozatban.
Az alapszakasz
játéknapjai szeptember 16-17-e, október 15. és 22., november 5. és 26., december 10., január 21. és 28.
lesznek.
Az első nyolc helyezett közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9-24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdhetnek meg a 16 közé jutásért, míg az utolsó 12 csapat kiesik.
A rájátszás párharcait február 18-án és 25-én rendezik, a nyolcaddöntőket március 11-én és 18-án, a negyeddöntőket április 8-án és 15-én játsszák, míg az elődöntős mérkőzésekre április 29-én és május 6-án kerül sor.
A finálét május 26-án Frakfurtban rendezik.
Címkép: fradi.hu







