Nagyon biztonságos körülmények között szállították Oroszországba Bassár el-Aszad volt szíriai elnököt, akit a lázadó csoportok egy villám hadművelettel távolítottak el a hatalomból – közölte Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes az NBC News amerikai hírcsatornának nyilatkozva egy kedden sugárzott interjúban.
A Kreml hétfőn közölte, Vlagyimir Putyin elnök döntött arról, hogy Aszadnak Oroszországban menedéket ad.
Rjabkov az NBC honlapján található szöveg szerint kijelentette: veszélytelenül oldották meg Aszad kimenekítését. „Szavatolták (Aszad) biztonságát, és ez azt mutatja, hogy Oroszország úgy cselekszik, ahogyan egy ilyen rendkívüli helyzetben az szükséges”.
Hozzátette, nem részletezi azt, hogy ez miképpen zajlott le, és hogyan rendezték meg orosz részről.
A riporternek arra a kérdésére, Oroszország átadja-e Aszadot ahhoz, hogy bíróság elé állítsák, Rjabkov azt felelte: „Oroszország nem részese a Nemzetközi Büntetőbíróságot létrehozó egyezménynek”.
Moszkva a hidegháború kezdete óta támogatta Szíriát, 1944-ben elismerte függetlenségét, amikor Damaszkusz igyekezett megszabadulni a francia gyarmati uralomtól.
Kedden Szíria új ideiglenes vezetője, Mohamed el-Basír bejelentette, hogy ügyvezető miniszterelnökként átveszi az ország irányítását az Aszadot megbuktató lázadók támogatásával.
Az intrejúban Rjabkov egyebek között szólt arról is, Oroszország „határozottan kész lenne megfontolni” egy újabb, amerikai-orosz fogolycserét, hasonlóan az idén augusztusban lefolytatotthoz, amelynek keretében a The Wall Street Journal amerikai lap újságírója, Evan Gershkovich és Paul Whelan volt amerikai tengerészgyalogos is visszatérhetett hazájába, az Egyesült Államokba.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
-
Aki kábítószerfüggővé válik, annak az élete csődbe jut, csak a kábítószer megszerzésével tud foglalkozni. A terjesztők ellen, akik abból élnek, hogy elveszik mások életét, jövőjét, a legkíméletlenebbül fel kell lépni - hangsúlyozta Rétváro Bence.
-
Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta a kormányfő.