Labdarúgó NB II - Emberhátránya ellenére nyert a Vasas
2025. március 10. 22:20
A közel hatvan percet emberhátrányban töltő Vasas FC házigazdaként 3-1-re legyőzte a Kozármislenyt a labdarúgó NB II huszadik fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.
A 18. percben Tóth Milán húsz méterről talált a hálóba, így a fővárosiak kerültek előnybe, de a 35. percben Otigba Kenneth megkapta második sárga lapját, ezért emberhátrányba került a Vasas.
Két perccel később Átrok István szabadrúgását Iyinbor Patrick a saját hálójába fejelte, ezzel egyenlített a téli szünetben még listavezető Kozármisleny.
A 82. percben egy szabadrúgás után Baráth Botond talált a hálóba, de les miatt nem adták meg a Vasas gólját.
A 89. percben a vendégek védelme több nagy hibát is elkövetett, ezt kihasználva Girsik Attila 16 méterről bevette a kaput. A végeredményt Kapornai Bertalan állította be a lefújás előtti utolsó pillanatban.
Eredmények, 20. forduló:
Vasas FC - HR-Rent Kozármisleny 3-1 (1-1)
gólszerzők: Tóth M. (18.), Girsik (89.), Kapornai (94.), illetve Iyinbor (37., öngól)
piros lap: Otigba (35.), illetve Vajda (91.)
vasárnap játszották:
Budapest Honvéd FC-Soroksár SC 3-2 (1-0)
g.: Szabó A. (5.), Kántor (75., 84.) illetve Lovrencsics (52.), Szabó Sz. (63.)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)
g.: Borvető (66.)
piros lap: Zachán (16., Mezőkövesd)
Gyirmót FC Győr-Kolorcity Kazincbarcika SC 0-0
Békéscsaba 1912 Előre-Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-1)
g.: Nagy Z. (45+1.), Mondovics (57.), Szakály (88.)
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Azért is jövök vissza évről évre, mert belülről erősít és feltölt, ahogy az ikonokon dolgozom. Gábriel arkangyalnak a története erőteljesen rávilágít, hogy milyen veszélyek vesznek körül, és hogy szükség van olyan hírhozókra, akik jó hírekkel szolgálnak - fogalmazott Simicskó István.
A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.