A Székesfehérvári Egyházmegye kegyhelyeinek találkozója Bodajkon
Először rendezik meg a Székesfehérvári Egyházmegye kegyhelyeinek találkozóját Bodajkon Öt kegyhely - egy édesanya címmel, a szeptember 12-i rendezvényre várják a bodajki búcsúra érkezőket és a gyalogos zarándokokat is.
A témában tartott pénteki sajtótájékoztatón Spányi Antal megyéspüspök elmondta, hogy
a Székesfehérvári Egyházmegyének több jeles búcsújáróhelye van, a magyarországi egyházmegyék közül a legtöbb, és külön-külön mindegyiknek van társadalmi küldetése.
Ercsi a jegyesek, a Vértessomló a gyermekre várók, Bodajk a családok, Alsószentiván a nagyszülők, Makkosmária a szenvedélyek rabságában élők zarándokhelye lett az évek során - fűzte hozzá.
A püspök bejelentette, hogy
hagyományteremtő szándékkal meghívták Bodajkra a másik négy búcsújáró helyet,
és a szeptember 12-ei találkozón bemutatkoznak a kegyhelyek, kiállítják a kegyképeiket, illetve közös imádságot is tartanak.
Jelezte, a jövőben mindig másik kegyhelyen rendezik majd meg az eseményt, mert a fő cél, hogy ezáltal a családok és a közösségek erősödjenek.
Mórocz Tamás bodajki plébános hangsúlyozta, hogy a kegyhelyek plébánosai örömmel vették a kezdeményezést, ahol többek között
az érintett atyák vagy egy-egy tanúságtevő nyilatkozhat az adott kegyhely jelentőségéről.
A napot ünnepi szentmise zárja Spányi Antal vezetésével, majd virrasztás kezdődik a másnapi Mária-napi főbúcsú kezdetéig.







