Érkezik a 13. havi nyugdíj
„A baloldal elvette, mi visszaadjuk: két hét múlva érkezik a 13. havi és a februári nyugdíj. Több mint 1000 milliárd forintot utalunk a költségvetésből” – írta hétfői Facebook-posztjában Varga Mihály pénzügyminiszter.
2024. január 29. 11:57

Hozzátette: a költségvetés biztosítja a 13. havi nyugdíjak kifizetéséhez szükséges 520,5 milliárd forintot, így a februári ellátással együtt összesen 1041 milliárd forintot fordítunk a nyugdíjakra. a nyugdíjasok februárban átlagosan 460 ezer forintot kapnak kézhez. Emlékeztetett: a kormány 2010-ben azt az ígéretet tette, hogy megőrzi a nyugdíjak értékét. „Ezt be is tartottuk, hiszen a nyugdíjak összegét 2010 óta közel több mint a kétszeresére emeltük, vásárlóerejüket pedig 20 százalékkal javítottuk” – hangsúlyozta a miniszter.

„Tavaly 18,5 százalékkal emeltük a nyugdíjakat, idén további 6 százalékkal” – hívta fel a figyelmet Varga Mihály.

Növekedhet a nyugdíjak reálértéke

Az elmúlt időszak nem volt könnyű a nyugdíjasok számára sem, a kormány intézkedéseinek köszönhetően azonban jövedelmük reálértéke nem csökkent. Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének munkatársa szerint idén jó esély van rá, hogy novemberben nyugdíjprémiumot is kapjanak az érintettek.

– Tavalyelőtt éves szinten még a 13. havi nyugdíj nélkül is reálérték-emelkedésről beszélhettünk. Az elmúlt évben a nyugdíjak átlagosan 18,6 százalékkal emelkedtek, míg az éves átlagos infláció 17,6 százalék lett, ám a nyugdíjasok fogyasztói kosarában az élelmiszereknek és a háztartási energiának nagyobb a súlya, s mivel ezek ára jobban növekedett, így náluk az éves infláció 18,3 százalék volt. Emiatt mondhatjuk, hogy a nyugdíjak reálértéke éves szinten megmaradt, még tizedszázalékkal ugyan, de növekedni is tudott - jegyezte meg Szalia Piroska a Magyar Hírlapnak.

MTI, Magyar Hírlap, gondola
Címkék:
  • Az éghajlat-megmentő ipar
    Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • A magyar miniszterelnök példakép számunkra
    "Büszke Németországot szeretnénk, büszkék szeretnénk lenni az országunkra, úgy, mint önök az önökére" -fogalmazott Weidel, Magyarországot a józanság, a szuverenitás és függetlenség szimbólumának nevezve.
  • Az Európai Unió nagyon nagy bajban van
    Orbán Viktor a német politikussal a Karmelita kolostorban folytatott megbeszélés után kiemelte: az AfD összes fontos programpontja, a migrációtól az energiapolitikáig, olyan, ami hasznára válna Magyarországnak.
  • A liberális narratíva csapdái
    "Ha már transzparenciáról beszélünk, legyen átlátható, hogy amikor egy szervezet megszólal, milyen pénz mozgatja a száját". Az államtitkár szerint az Egyesült Államokhoz hasonlóan Európában is szigorúan kellene szabályozni az NGO-k tevékenységét.
MTI Hírfelhasználó