Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
2025. április 4. 08:30

pixabay

2012-ben az EU kapta a Nobel-békedíjat, amiért előmozdította Európában a békét, a megbékélést, a demokráciát és az emberi jogokat.

Áldások volt ezek az értékek több százmillió ember számára.

„Előmozdította”a békét – igen, ez kell most. Béke két szláv nép, két keresztény ország között. Az Európai Unió a béke Nobel-békedíjas mestere. Ezért kell minél előbb ezt a két háborúzó államot az Európai Unióba beléptetni.

Megbékélés – igen ez nélkülözhetetlen a tartós békéhez. Ukrajna és Oroszország között ez több évtizedes kemény munka, sőt küzdelem lesz. A két népet a
Majdan-puccs után atlanti propagandaközpont uszította egymás ellen: főleg az ukrán társadalmat bőszítette a testvérnép ellen.

Ez a propagandahatást nehéz lesz semlegesíteni.

Főleg azért, mert több éves háborúban ontotta egymás vérét a két keresztény nép: nagy gyűlölet halmozódott fel a térségben.

Demokráciát – igen, ezt is „előmozdítani” kell. Kijevben, ahol a parlament épületébe még békeidőben is csak közeli házak titkos pincéiből alagúton mehettek be – és onnan jöhettek ki – a képviselők, mert bandák leselkedtek rájuk, bizony, deficites a demokrácia.

Ugyanez mondható el a brüsszeli szélsőségről is.

Egy kis korrupt csoport kaparintotta magához az ötvenezres bürokrácia fölötti uralmat. Ők szórhatják az európai adófizetőktől beszedett pénzt. A valódi demokratákkal szemben a Brüsszel által felbérelt propagandacsoportok keltenek gyűlöletet,

Emberi jogok – amelyek egyre többen vannak. Ezek ügyét is „előmozdítani” kell ott, ahol martalócok fogdossák össze az utcákon a gyerekét babakocsiban toló édesapákat, és viszik ki a frontra, ahol naponta ezres nagyságrendben halnak meg fiatalemberek.

És Brüsszel sem más szellemiségű: kettős mércével osztogatják, vagy vonják meg az emberi jogokat. Börtönben találhatják magukat azok a politikusok, akik szuverenista irányvonalat visznek.

Ukrajnában és Oroszországban hiteles választásokat kell tartani. Ezt ne az Atlantikum által felbérelt NGÓ-k ellenőrizzék. 

El kell kezdeni építeni a jogállamot.

Semlegesíteni azokat a bűnözői szervezeteket – köztük az EU egyes térségeibe már beférkőzött drogmaffiákat –, amelyek most a háborúban rengeteg fegyverhez jutottak.

És ami az Európai Unióban is, Ukrajnában is a legfontosabb.

Megszüntetni a korrupciót.

Az EU-ban elképesztő korrupciós cunami söpört végig a Covid idejében. A legmagasabb posztokon zsebeltek be megszámlálhatatlan pénzt. Hasonló folyamat játszódott le Kijevben is: multimilliárdossá váltak a hadiipar érdekeit emberéletek százezrei árán kiszolgáló csúcsvezetők: az egyik főmufti brit királyi kastélyt is vásárolt.

Ezeket a politikusokat szembesíteni a jogállammal – valószínűleg ez lesz a legnehezebb.

Ugyanakkor Ukrajna is, Oroszország is keresztény állam. Az Atlanti-óceántól az Urálig nagy teret foglalnak a kontinensen. Gogol, Dosztojevszkij, Tolsztoj, Csehov… Az orosz kultúra egyértelműen európai. Az ország keresztény. Moszkvának is EU-fővárossá kell válnia.

Ezáltal nem „csak” Európa békéje jönne el.

Az ukrán, orosz EU-csatlakozás a régóta áhított világbékét is „előmozdítaná”.

Molnár Pál

Gondola
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Simicskó István: a kadétképzés sikertörténet
    Simicskó István - aki egyben a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője - a bajai Honvédelmi Sportközpont fennállásának harmadik évfordulója alkalmából rendezett családi napot egy olyan találkozási lehetőségnek nevezte, amely a katonai hivatás iránt is fölkeltheti a pályaválasztó fiatalok érdeklődését.
  • Barsi Balázs a kilencedik évtized-hídon
    Barsi Balázs fontos könyvek, tanulmányok, könyvfordítások szerzője. A műfordítás vértelen szellemi hódítás, a világkultúra kincseinek legális honosítása, a gondolkodni és beszélni tudó ember univerzális megismerő tevékenysége. Barsinak, hasonlóan, mint Szabó Lőrincnek „a latin hozta a franciát, s így megint új ablakokkal tárúlt a világ.” Végül francia nyelven írta doktori értekezését is a gazdag ifjú bibliai példázatának exegéziséréről.
  • Prokopp Mária: Bátorság és kitartás jellemzi az ezeréves történelmünket
    A reformkor elején megfogalmazódott, hogy nem csupán bazilikát kell építeni Esztergomba, hanem „magyar Siont”, „magyar Vatikánt”. A cél az volt, hogy a mohácsi csatavesztés előtti Magyar Királyság fénykorát felélesszék. A bazilika klasszicista épülete volt ennek az elgondolásnak a központi eleme.
MTI Hírfelhasználó