A demokrácia védené Európát a migránsinvázió ellen
Bakondi György a közelmúltban Németországan történt késes támadással kapcsolatban azt mondta: most először érhető tetten, hogy a merénylő politikai alapon választott célpontot, mert az afgán férfi migrációellenes aktivistát támadott meg. Az incidensben egy rendőr életét vesztette - fűzte hozzá.
2024. június 5. 08:55

wikipedia

Kulcsfontosságú az illegális migráció szempontjából az európai parlamenti (EP) választás - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

Bakondi György úgy fogalmazott, ha a szuverenista, konzervatív erők nagyobb arányban lesznek jelen az EP-ben és az Európai Bizottságban, akkor az európaiak biztonságát és a migrációt érintő szabályok felülvizsgálhatók lesznek, és új szabályok léptethetők életbe.
   
Az európai emberek a közbiztonság romlása és a szociális igazságtalanságok miatt ma már másként ítélik meg a bevándorlás kérdését - mondta a belbiztonsági főtanácsadó. Ezért hangoztatja a EP és az Európai Bizottság azt, hogy a migrációs paktummal megoldották az illegális migráció ügyét - tette hozzá.
   
Véleménye szerint ideológiai megfontolások és a kettős mérce alkalmazása jellemezte az Európai Bizottság működését az elmúlt időszakban. Példaként említette, hogy Litvániában az uniós forrásból épült határkerítésről Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke elismerően szólt, és azt mondta, hogy az a demokráciát védi. Ezzel szemben a magyar kerítésre 2015 óta rendszeresen büntetést szab ki az unió - emelte ki. Hozzátette, hogy Magyarországgal szemben jelenleg is bírósági eljárás zajlik, amiért nem engedi be az illegális migránsokat, a büntetést pedig június 9. után hozzák majd nyilvánosságra.
   
Bakondi György a közelmúltban Németországan történt késes támadással kapcsolatban azt mondta: most először érhető tetten, hogy a merénylő politikai alapon választott célpontot, mert az afgán férfi migrációellenes aktivistát támadott meg. Az incidensben egy rendőr életét vesztette - fűzte hozzá.
   
Beszélt arról is, hogy átrendeződés tapasztalható a balkáni útvonalon, a fő irány jelenleg Bosznia-Hercegoniva, Horvátország, Szlovénia és Olaszország.
   
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kifejtette, hogy az embercsempészek számára továbbra is jó üzlet az illegális migráció, a jelenlegi uniós politika pedig arra ösztönzi a migránsokat, hogy útnak induljanak.

MTI
  • Magyar edzője van (volt) a Fradinak
    Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
  • Ma van a magyar művelődés napja
    A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
  • Az USA blokkolja a dollárok gurulását
    Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
  • Ellenséges nyilatkozatok jönnek Kijevből
    A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.
MTI Hírfelhasználó