Giorgia Meloni gratulált Orbán Viktornak Magyarország sikeres uniós elnökségéhez, különös tekintettel a versenyképességről szóló budapesti nyilatkozat elfogadására, valamint az albán csatlakozási tárgyalások megnyitására.
2024. december 4. 18:01
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnököt fogadja Giorgia Meloni olasz miniszterelnök Rómában, a Chigi-palotában 2024. december 4-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Giorgia Meloni olasz kormányfő hivatalában fogadta Orbán Viktor miniszterelnököt szerda délután - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár Rómából.
Giorgia Meloni gratulált Orbán Viktornak Magyarország sikeres uniós elnökségéhez, különös tekintettel a versenyképességről szóló budapesti nyilatkozat elfogadására, valamint az albán csatlakozási tárgyalások megnyitására. Kiemelte azt is, hogy a magyar elnökség alatt sikerült áttörést elérni a bolgár és román schengeni csatlakozás ügyében.
A két miniszterelnök megerősítette elkötelezettségét a magyar-olasz kétoldalú partnerség további elmélyítése mellett. A kereskedelmi kapcsolatokról elégedetten állapították meg, hogy a forgalom értéke 2023-ban elérte a 14 milliárd eurót. A beruházások és a kereskedelem terén további előrelépésre van lehetőség, különösen az infrastruktúra és az energiaágazatban - hangzott el a találkozón.
A két kormányfő megállapodott abban, hogy intenzívebbé teszik a politikai párbeszédet, és a legfontosabb nemzetközi kérdésekben folytatják a koordinációs munkát; elsősorban a közel-keleti helyzetet vitatták meg, valamint az ENSZ Alapokmánya és a nemzetközi jog elvein alapuló igazságos és tartós ukrajnai békét, illetőleg az újjáépítés iránti elkötelezettségüket, előre tekintve a következő Ukrajna helyreállítási konferenciára, amelynek Olaszország ad otthont 2025 júliusában.
Orbán Viktor és Giorgia Meloni megállapította: országaink együttműködése kiváló a biztonsági és védelmi területen a NATO keretein belül, különös tekintettel a magyar vezetésű többnemzetiségű zászlóaljban való olasz részvételre, 260 katonával.
Megegyeztek, hogy továbbra is támogatják a Nyugat-Balkán stabilizálását célzó NATO- és EU-kezdeményezéseket, és határozottan kiállnak a térség országainak integrációjáért. A találkozó alkalmat adott az illegális migráció problémájának megvitatására is - mondta Havasi Bertalan. A két kormányfő felszólított a fokozott együttműködésre a származási és tranzitországokkal, az elvándorlást kiváltó okok kezelésére, valamint az emberkereskedelem és -csempészet elleni küzdelemre az emberéletek elvesztésének megelőzéséért.
Egyetértettek abban, hogy sürgősen frissíteni kell a jogi kereteket az Európai Unióból történő visszatérések megkönnyítése és felgyorsítása érdekében, különös tekintettel a biztonságos származási ország fogalmának tisztázására, megerősítésére.
Megállapították: az uniós és a nemzetközi joggal összhangban új módszereket kell feltárni az illegális migráció megelőzésére és leküzdésére, az Olaszország-Albánia megállapodás által megnyitott úton haladva - ismertette a sajtófőnök.
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások
és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.