Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés.
2025. február 13. 19:52
mti/Rosta Tibor
A DKMT Duna–Körös–Maros–Tisza-Euroregiós Fejlesztési Ügynökség által szervezett csütörtöki szegedi egyeztetésen szerbiai oldalról Maja Gojković, a Vajdaság tartományi kormány elnöke és Juhász Bálint, a vajdasági tartományi parlament elnöke által vezetett delegáció, magyar oldalról Csókási Eszter, a fejlesztési ügynökség ügyvezetője, Haág Zalán, a Csongrád-Csanád, illetve Mák Kornél, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnökei és munkatársaik vettek részt.
Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés, a klímaváltozás káros hatásainak, például a régiót sújtó aszálynak és vízhiánynak a kezelése, de számos terv fogalmazódott meg a határ menti együttműködés további lehetőségeinek fejlesztésére.
Minden ilyen – és ehhez hasonló – kezdeményezés élő bizonyítéka annak, hogy Magyarország és Szerbia között soha nem volt olyan jó a kapcsolat, mint jelenleg.
A tanácskozás után Maja Gojković megtekintette az ország egyik legimpozánsabb egyházi épületét, a szegedi dómot.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Hankó Balázs a Merre tart Közép-Európa a veszélyek korában? című eseményen hangsúlyozta, a nemzetközi és a világtrendeket nézve Európában egy szándékos "identitáselmosás" alakult ki, amely a közösségi média, a közösségi oldalak világának segítségével próbálja eltörölni az identitást, a hitet, a kereszténységet, a nemek vonatkozásában pedig elmossa a határokat.
Csepeti Ádám kiemelte, a kormány nagy erőt és figyelmet fordít arra, hogy az elszakított nemzettesteket különböző csatornákon és különböző eszközökön keresztül folyamatosan támogassa.
A Fidesz jelentős előnnyel rendelkezik a fővároson kívül (46 százalék) a Tisza Párttal (38 százalék) szemben. Ez a kormánypárti fölény a községekben (57 százalék) a legnagyobb, ahol Magyar Péter pártját a szavazók kevesebb mint harmada (32 százalék) támogatja. A Tisza Párt szavazói leginkább a nagyobb városokban koncentrálódnak - derül ki a Nézőpont Intézet friss közvélemény-kutatásából.