Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés.
2025. február 13. 19:52
mti/Rosta Tibor
A DKMT Duna–Körös–Maros–Tisza-Euroregiós Fejlesztési Ügynökség által szervezett csütörtöki szegedi egyeztetésen szerbiai oldalról Maja Gojković, a Vajdaság tartományi kormány elnöke és Juhász Bálint, a vajdasági tartományi parlament elnöke által vezetett delegáció, magyar oldalról Csókási Eszter, a fejlesztési ügynökség ügyvezetője, Haág Zalán, a Csongrád-Csanád, illetve Mák Kornél, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnökei és munkatársaik vettek részt.
Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés, a klímaváltozás káros hatásainak, például a régiót sújtó aszálynak és vízhiánynak a kezelése, de számos terv fogalmazódott meg a határ menti együttműködés további lehetőségeinek fejlesztésére.
Minden ilyen – és ehhez hasonló – kezdeményezés élő bizonyítéka annak, hogy Magyarország és Szerbia között soha nem volt olyan jó a kapcsolat, mint jelenleg.
A tanácskozás után Maja Gojković megtekintette az ország egyik legimpozánsabb egyházi épületét, a szegedi dómot.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
A Fradi jobb volt, több helyzetet alakítottak ki, a cseheknek igazi helyzetük nem volt. Ugyanakkor a Fradi játékát a gyerekes ügyetlenségek jellemezték, labdákat ajándékozott a ellenfélnek. Komolyabb csapatok ellen ez végzetes lehet.
Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés.