Európa „kapálózik"
A szankciókkal Magyarország évente elvesztett 6,5 milliárd eurót, összesen 20 milliárdot, és ha jön az amerikai elnök és békét teremt, akkor Oroszországot visszaintegrálják a világgazdaságba, és az a magyar gazdaságnak óriási lökést fog adni, "sokat nyerünk a békén".
2025. február 14. 09:49

 A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban a Kossuth rádió óbudai stúdiójában 2025. február 14-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Ki kell törnünk az elszigeteltségből, egy konnektivitásra, kapcsolatokra építő külgazdaságot kell működtetnünk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

A kormányfő azt mondta, Európa "kapálózik", és "nem biztos, hogy túléli ezt a helyzetet", de nekünk Magyarországról kell gondolkodnunk, "a magyar érdek az első", ezért olyan gazdaságpolitikára van szükségünk, ami akkor is működik, ha az unió sikeres, és akkor is, ha nem.

Nem lehetünk kiszolgáltatva az európai gazdaságnak - fogalmazott Orbán Viktor, hangsúlyozva, "lehet olyan gazdaságpolitikát csinálni, ami az európai gyengélkedés, kapálózás okozta negatív hatásokat enyhíti, és más irányba nyit lehetőségeket".

Orbán Viktor rámutatott: szemben a több évszázada megszokottal, "a világ gazdasági jövőjét nem Európában írják", hanem Ázsiában, az arab világban, a felemelkedő országokban, Donald Trump sikere esetén az Egyesült Államokban.

Erre vártunk - kommentálta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken azt, hogy várhatóan tárgyalások kezdődnek az Egyesült Államok és Oroszország között az orosz-ukrán háború lezárásáról.

Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában úgy fogalmazott, erre tettük fel a tétjeinket, ebben bíztunk, ezt jósoltuk, erre rendezkedtünk be, erre építettük a magyar stratégiát, hogy a háború nem elhúzódik, hanem jön egy új amerikai elnök, és miután az európaiak bénának és bénultnak bizonyultak, átvágja ezt a gordiuszi csomót, békét akar és békét is teremt.

Hozzátette, a szankciókkal Magyarország évente elvesztett 6,5 milliárd eurót, összesen 20 milliárdot, és ha jön az amerikai elnök és békét teremt, akkor Oroszországot visszaintegrálják a világgazdaságba, és az a magyar gazdaságnak óriási lökést fog adni, "sokat nyerünk a békén".

Elmondta, hat témában, a béke kérdésben, a migráció ügyében, a zöldügyekben, a gender, a család és a kereszténység kérdésében a nyugat-európai gondolkodás egy nagyon gyors változáson megy keresztül, Európa ellenáll, Magyarország viszont mindig azt gondolta, amit Donald Trump amerikai elnök most mond.

MTI
  • Klímapánik
    A jól szervezett globális pánikkeltés zavartalanul folyik, amelynek a hatására, főleg a nyugati világban, megjelent egy nálunk még alig ismert új fogalom a pszichiátriai szaknyelvben, nevezetesen a klímadepresszió.
  • Négy év további harcot ígért Donald Trump
    Az államfő a Washington elővárosában tartott eseményen beszámolt újabb elnöki ciklusának első 30 napján meghozott intézkedéseiről. A többi között kiemelte az illegális bevándorlás megszüntetésére tett lépéseket, annak kinyilvánítását, hogy két nem létezik, a férfi és a nő, valamint felidézte a született férfiaknak a nők sportjából kitiltására vonatkozó döntését.
  • Médiakorrupciós hálózat
    Donald Trump kormánya "lebuktatta" a korrupciós hálózatot, amikor nyilvánosságra hozta, hogy a korábbi, baloldali kormány idején az adófizetők pénzéből világszerte arra költöttek, hogy a szélsőséges, liberális ideológiát terjesszék - rögzítette Kocsis Máté.
  • 2025 legyen az áttörés éve
    Orbán Viktor kiemelte, fejet kell hajtani a magyarok kitartása és elszántsága előtt. Egy pillanatra sem adták föl, nem hátráltak meg, és egyszer sem mondták, hogy engedjünk Sorosnak. Egyszer sem mondták, hogy adjuk meg magunkat Brüsszelnek - fogalmazott a kormányfő.
MTI Hírfelhasználó