Izrael nyilvánosságra hozta a gázai ENSZ-iskolában megölt palesztinok nevét
2024. június 6. 21:33
Daniel Hagari, az izraeli hadsereg szóvivője csütörtök este nyilvánosságra hozta kilenc olyan palesztin fegyveres nevét, akit aznap az ENSZ palesztin segélyszervezetének, az UNRWA-nak a Gázai övezetben található iskolájában, célzott légicsapással öltek meg.
A szóvivő arra reagált, hogy az övezetet irányító Hamász iszlamista szervezet azt állította: az izraeli hadsereg civileket ölt meg az épületben.
Hagari elmondta, hogy a légierő gépei "precíz eszközökkel" három olyan osztálytermet lőttek a palesztin Gázai övezet középső részén, a nuszairati menekülttáborban található iskolában, ahol mintegy harminc fegyveres rejtőzködött.
Nyilvánosságra hozták kilenc megölt iszlamista harcos nevét, többségünek a fényképét is, és a szóvivő bejelentette, hogy további, a támadásban életüket vesztett Hamász-fegyveresek azonosításán dolgoznak.
Hagari szerint az áldozatok részt vettek a Gázai övezetben folytatott harcokban, s egy részük az Izrael elleni október 7-i súlyos terrortámadásban is. A szóvivő hangsúlyozta, hogy üldöznek minden, az októberi mészárlásban részes gázait.
Daniel Hagari ismertetett és videofelvétellel bemutatott egy másik csütörtök hajnali incidenst is, amelyben egy terrorkommandó három tagját ölték meg. Négy támadó Rafahnál, az izraeli határtól mintegy kétszáz méterre egy alagútból előbújva, kalasnyikovokkal és vállról indítható páncéltörő rakétával felszerelve Izrael felé tartott, de a katonai megfigyelők észlelték őket, és riasztottak egy beduin határőr osztagot. A palesztin fegyveresek megölték az egység egyik katonáját, majd az izraeli erők végeztek közülük hárommal. A csoport negyedik tagja visszamenekült Rafah felé.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.