Kiváló képzési lehetőséget jelent a vajdasági fiatalok számára az MCC szabadkai központja, amely felkészíti őket arra, hogy a későbbiekben a lakóhelyükért, a nemzetükért, a magyarságért tudjanak dolgozni - hangsúlyozta szerdán Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) főigazgatója a képzési központ megnyitója alkalmából.
pannonrtv
Az MCC már működő központokkal rendelkezik a Felvidéken, Kárpátalján és Erdélyben is, így nagyon örülünk annak, hogy ősztől a Vajdaságban is el tudják kezdeni a munkát - mondta Szalai Zoltán az MTI-nek telefonon nyilatkozva.
Szabadkán a munka egyrészről az általános iskolás korosztálynak szóló tehetségprogramból és a középiskolásoknak szóló programból fog állni, de emellett várják az MCC működésébe bekapcsolódó pedagógus kollégákat és szülőket is - tette hozzá.
Szabadka "élettel teli város", ezért számítanak arra, hogy itt is nagy érdeklődés övezi majd az ilyen jellegű programokat - mutatott rá a főigazgató. Az MCC képzési központjai a teljes Kárpát-medencében működnek, így az új központ a Vajdaságban is fontos szerepet fog betölteni abban, hogy a fiatalok kiváló képzettséget szerezzenek, és olyan készségeket sajátítsanak el, amelyek egyrészt sikeres karriert biztosíthatnak számukra, másrészt felkészítik őket arra, hogy a későbbiekben a lakóhelyükért, a nemzetükért, a magyarságért tudjanak dolgozni - emelte ki Szalai Zoltán.
"Az MCC remek partnerre talált Pásztor Bálintban, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökében, aki jól kiépített politikai, társadalmi és kulturális infrastruktúrával rendelkezik a vajdasági magyarsággal" - hangsúlyozta a főigazgató, hozzátéve: a képzés a VMSZ-szel együttműködésben valósul meg.
Szalai Zoltán elmondta: meglátása szerint az MCC képzése nem csupán egy tankönyvi tudásra alapozó képzés, ott kezdődik, ahol a könyv és a felsőoktatás véget ér. Ez a képzés azoknak szól, akik egy kicsit többet szeretnének, több ambíciót és tehetséget éreznek magukban - fejtette ki.
Az új központ megnyitása lehetőséget ad arra, hogy a szabadkai fiatalok hasonló érdeklődésű fiatalokkal találkozzanak, akik a program révén egy Kárpát-medencei szintű összekapcsolódás részévé válnak - mutatott rá a főigazgató.
A képzésekről szólva kifejtette: a programok nagy része személyes jelenlétet igényel, amelyet nagyon fontosnak tartanak a Covid-19 alatti változások után. A programok közösségeket kovácsolnak a résztvevőkből, a hasonló érdeklődésű és ambícióval rendelkező fiatalok együtt tölthetik a szabadidejüket, kirándulásokon, szakmai utakon és rendezvényeken vehetnek részt - mondta Szalai Zoltán.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.