A karate szülőhazájának számító japán szigetről, Okinaváról érkező japán nagymesterek közreműködésével rendezik meg Pesterzsébeten az Okinavai Napokat péntektől vasárnapig.
total okinawa
A hazai sportági szakszövetség honlapjának híre szerint a tavalyi nagy sikerű kezdeményezés után második alkalommal is eljön Magyarországra több kiváló mester, akiknek edzései bepillantást engednek abba, hogy milyen lehetett az okinavai harcművészet annak idején, és hogyan gyakorolnak most a szigeten.
A Kruj Iván Sportcsarnokban sorra kerülő háromnapos szemináriumon lehet tanulni tradicionális gódzsú-rjú karatét a 10. danos Kuba Josio mestertől, de kevésbé ismert stílusokat is megismerhetnek az érdeklődők. A tomari-te stílusban Sindzso Takahiro mester által lehet elmélyedni, aki a 2021-ben, Tokióban férfi katában (formagyakorlat) olimpiai bajnok Kijuna Rjo nevelőedzője volt. Mellettük versenyküzdelmi edzéseken is részt lehet venni, amelyeket a magyar kumite (küzdelem) válogatott vezetőedzője, Fischer Mihály vezet.
A 2. Okinavai Napok újdonsága, hogy a karate mellett az érdeklődők megismerkedhetnek a Rjúkjú táncművészettel is, két okinavai táncművész segítségével.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.