Kerkez Milos remekül játszik a Bournemouth csapatában, amely csütörtök éjjel a Premier League-ben vele a soraiban hazai pályán 1-0-ra nyert a Tottenham ellen. A magyar válogatott balhátvédért a legnagyobb angol klubok állnak sorba, hiszen a Manchester United után a Liverpool is jelezte, szívesen látná a soraiban az ötvenmillió fontos kivásárlási árú focistát. Ám most robbant a bomba, és kiderült, a Real Madrid célkeresztjébe is bekerült a 21 éves játékos.
Igencsak fura érzés lehet egy magyar labdarúgónak, hogy Bajnokok Ligája-győztes csapatok versengenek a kegyeiért. Márpedig éppen ez történik Kerkez Milossal, a Bournemouth játékosával, aki hétről hétre bizonyítja, hogy a Premier League egyik legnagyobb tehetsége. A jelenlegi szezonban megrúgta első gólját az angol bajnokságban, mellé adott két gólpasszt és alapemberként remekel a csapatában. nem csoda, hogy a legnagyobb brit klubok szeretnék leigazolni.
Kerkezért ugyanis hatalmas csatát vív éppen a Liverpool és a Manchester United – a 21 magyar kivásárlási ára állítólag elérte az ötvenmillió fontot –, ám a Realmadridconfidencial.com hírei szerint beáll a sorba, a 15-szörös BEK, BL-győztes Real Madrid is. A királyi gárdához köthető portál szerint a balhátvédet a Real Madrid figyelteti, ugyanis egyre nehezebben fogja tudni leigazolni a Bayern München játékosát, Alphonso Daviest a balhátvéd posztjára, így a blancók természetesen más megoldások felé is tekintenek.
Így került képbe Kerkez Milos, aki remekel a Premier League-ben. A 21-szeres magyar válogatott abszolút bizonyított már nemzetközi téren, és olyan kemény bajnokságokban állta meg a helyét, mint a holland Eredivisie és a Premier League. Másfél éve a Bournemouth valamivel több mint 15 millió eurót fizetett az AZ Alkmaarnak a hátvédért, akinek 2028-ig szól a szerződése jelenlegi klubjával. A fent említett ötvenmilliós kivásárlási ár pedig nem lehet tétel a Real Madrid esetében.
Ám mielőtt már mindenki a királyi gárda bal oldalán látná fehér mezben Kerkezt, tegyük hozzá, a Real számára Davies az elsőszámú jelölt, míg az Nb1.hu információi szerint Kerkez mellett felmerült a Gironában szereplő Miguel Gutiérrez is mint lehetséges másik opció.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.