Három izraeli túszt adott át a Vöröskeresztnek a Hamász
2025. február 8. 13:01
A szabadulók úgynevezett „szabadon bocsátási bizonyítványt” mutattak fel a kameráknak.
hirado
Három izraeli túszt adott át a Nemzetközi Vöröskeresztnek a Hamász, miután egy propagandaceremónia keretében mutatták be őket Gáza központjában. A túszok – Ohad Ben Ami , Eli Sharabi és Or Levy – láthatóan lesoványodva és sápadtan léptek elő a Hamász járművéből – írja a Times of Israel.
A ceremónia során egy zöld maszkot viselő Hamász-tag lépett a színpadra, ahol beszédet mondott, majd bejelentette, hogy a három túszt szabadon engedik. A túszokat tartalmazó jármű beérkezése után két Vöröskereszt-tisztviselőt is a színpadra hívtak, hogy aláírják a szabadon bocsátási dokumentumokat.
Ezután a Hamász a foglyokat arra kényszerítette, hogy propagandanyilatkozatokat tegyenek.
A lap kifejtetett, hogy a szabadulók a ceremónia során úgynevezett „szabadon bocsátási bizonyítványt” mutattak fel a kameráknak.
Az egyik most átadott izraeli túsz előtt és utána
A Times of Israel arról is ír továbbá, hogy a Hamász által szervezett propagandaesemény éles nemzetközi reakciókat váltott ki. Izrael elítélte az eseményt, és hangsúlyozta, hogy a Hamász továbbra is túszként tart fogva számos izraelit, akik közül sokan súlyos egészségügyi állapotban vannak.
A nemzetközi közösség – beleértve az ENSZ-t és a Nemzetközi Vöröskeresztet – aggályát fejezte ki a foglyokkal való bánásmód és az emberi jogok megsértése miatt.
A háborús helyzet Gázában továbbra is feszült, miközben a túszok sorsa a tárgyalások középpontjává vált. A portál azt is hangsúlyozta, hogy az izraeli kormány kijelentette: minden lehetséges eszközzel igyekszik kiszabadítani az elrabolt állampolgárait, és nem fog engedni a terrorszervezet zsarolásának.
A lap szerint a túszok szabadon bocsátása egy kis lépés lehet a konfliktus megoldása felé, azonban a Hamász propagandacéllal történő fogvatartási módszerei, illetve a politikai célokat szolgáló ceremóniák továbbra is növelik a feszültséget.
A nemzetközi közösség számára egyre világosabbá válik, hogy a Hamász nem csupán harcászati, hanem kommunikációs hadviselést is folytat, amelyben az elrabolt személyek sorsa eszközként szolgál.
A szél- és naperőművek élettartama legfeljebb 20-25 év, az akkumulátorok élettartama pedig 7-8 év. Ha a zöld erőművek élettartama lejár, akkor is el kell bontani a felszín feletti részeket, ha a beton alapok továbbra is a földben maradnak. A romeltakarítások és a használt akkumulátorok leselejtezése során a célul kitűzött 2050-es évig legalább 10 millió tonna veszélyes hulladék halmozódna fel.
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
A magyar képviselet erősödése szerte a világban közös cél, hogy erősödjön a magyar képviselet a Felvidéken, Kárpátalján, Erdélyben, Vajdaságban, Drávaszögben, Muravidéken, az Őrvidéken és a diaszpórában egyaránt - hangsúlyozta Nacsa Lőrinc, aki fontosnak tartotta, hogy ebből a fialatok is kivegyék a részüket.
Orbán Viktor Brüsszelt azzal vádolta, hogy miatta süllyed el az európai gazdaság, hogy miatta küldik a "pénzünket" Ukrajnába "egy reménytelen háborúba", és miatta lepték el a migránsok Európát, mert kinyitotta a határokat a "migránsok inváziója előtt".