Jelasity Radován, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója (j) és Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára (b), díjátadók, valamint a Bankszövetség pénzügyi kultúra nagykövete díjjal elismert Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója (j2) és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter (b2) a díj átadásán a Magyar Fejlesztési Bank kupolatermében, a Pénz7 pénzügyi és vállalkozói programsorozat keretében 2023. március 20-án. MTI/Koszticsák Szilárd
Átadta a pénzügyi kultúra nagykövete díjakat a Magyar Bankszövetség hétfőn Budapesten, az idei elismerést Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter és Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója vehette át a Pénz7 pénzügyi és vállalkozói programsorozat keretében.
A díjjal a pénzügyi tudás és kultúra fejlesztése, illetve terjesztése területén végzett elkötelezett munkát ismerik el.
Az indoklás szerint Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter kiemelt önkéntes a Pénz7 indulása, 2015 óta, azóta elkötelezetten segíti a programsorozat megvalósulását. Az OTP Fáy András Alapítvány hozzájárulása példaértékű a pénzügyi kultúra fejlesztéséhez, emellett az OTP Bank vezetői és munkatársai a Pénz7 legaktívabb előadói között vannak.
A díj átvétele után Nagy Márton hangsúlyozta: továbbra is mindent megtesznek azért, hogy Magyarországon a pénzügyi tudatosság szintje javuljon. A stabil pénzügyi szektor mellett tudatos, a pénzügyeket ismerő, tisztán látó állampolgárokra van szükség, a mindennapi pénzhasználat esetében is tisztában kell lenni a kockázatokkal, a biztonsági kérdésekkel - fejtette ki.
Csányi Sándor arra hívta fel a figyelmet, hogy a megfelelő pénzügyi tudással nem rendelkező emberek könnyen manipulálhatók, félrevezethetők. Egyre több tudás kell ahhoz, hogy valaki megfelelő családi költségvetést készítsen, megfelelő pénzügyi terméket válasszon, és úgy kezelje a pénzügyeit, hogy digitálisan se tudják kifosztani - mutatott rá.
Jelasity Radován, a Magyar Bankszövetség elnöke a díjátadón ismertette: kilencedik alkalommal rendezték meg Magyarországon a pénzügyi és vállalkozói témahetet az iskolákban. A program keretében a kilenc év alatt 1,5 millió diákot értek el, 12 500 pedagógust vontak be, és 86 ezer tanórát tartottak 9400 iskolában. Idén a Pénz7 programsorozat kiemelt pénzügyi témája a digitális biztonság volt.
Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára elmondta: az idei témahéten 510 szakértő vett részt, a pénzügyi szakemberek önkéntesként járták az országot, és tanórák keretében oktatták az általános iskolai és középiskolai diákokat. Az idei rendezvénysorozaton több mint 20 kormányzati, jegybanki és kereskedelmi banki felsővezető tartott órát, köztük Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
A pápa a Szent Péter-bazilikához vezető kaput megnyitva szimbolizálta a szentévet, és erre az időszakra való összegyűlést is meghirdette. Az első szentév tehát egy lehetőséget biztosított minden katolikus számára, hogy személyes lelki megújulást éljenek meg, és megtapasztalják a megbocsátás kegyelmét – fogalmaz Simicskó István.
-
"A forrásmegvonás puszta kifogás Budapesttel szemben (...) meggyőződésünk, hogy ez nem más mint újabb eszköz a demokratikusan, széles többséggel megválasztott (magyar) kormány ellen, amelyet az európai elitek nem kedvelnek. A Liga Orbán mellett áll" - szögezte le Paolo Borchia.
-
A Magyar Péter féle hazugságcunami része annak az agresszív és provokatív stratégiának, amely kezdetektől fogva jellemzi őt, s amely alkalmassá teszi arra, hogy az Orbán ellenes Manfred Weber a kegyeibe fogadja – leplezi le a szélsőséget Bánó Attila.