Az ünneplés központi helyszíne, szokás szerint, a Circus Maximus egykori versenypálya mezeje. Felidézik a legendás alapításnak azt a pillanatát, amikor Romulus és Remus felszántotta a határvonalat a leendő város körül.
2024. április 21. 09:21
Császárok, szenátorok, matrónák és gladiátorok felvonulásával ünneplik Róma 2777. születésnapját vasárnap, amelyet a legenda szerint Romulus és Remus április 21-én alapított.
Az ünneplés központi helyszíne, szokás szerint, a Circus Maximus egykori versenypálya mezeje. Felidézik a legendás alapításnak azt a pillanatát, amikor Romulus és Remus felszántotta a határvonalat a leendő város körül.
Felelevenedik Róma történetének egy másik ismert jelenete is, amikor a gladiátor Spartacus római katonákkal harcol.
A hagyományőrző egyesületek tagjai egy napra életre keltik a császárokat, köztük Julius Caesart, a szenátorokat, a matrónákat, a Vesta-szűzeket és a legionárius katonákat.
Díszes felvonulásuk a Circus Maximustól indul, érinti a Capitolium-dombot, és végigvonul a Forum Romanum és a Colosseum előtt. A minden évben megrendezett menet olaszok és külföldiek tömegeit vonzza.
Az eseményt szervező Római Történelmi Csoport idén ünnepli alapításának harmincadik évfordulóját.
Az évforduló másik kiemelt helyszíne a Pantheon, mivel április 21-én délben az ókori műemlék tetején levő, kör alakú nyíláson keresztül a napsugarak pontosan az épület bejárati bronzkapuját világítják meg. A Pantheont szándékosan építették így, hiszen ezzel a fényjátékkal a kapun belépő császárt világították meg. A Krisztus előtti 753-ban alapított Róma ünnepnapján ingyenes a belépés a városi múzeumokba.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A reformkor elején megfogalmazódott, hogy nem csupán bazilikát kell építeni Esztergomba, hanem „magyar Siont”, „magyar Vatikánt”. A cél az volt, hogy a mohácsi csatavesztés előtti Magyar Királyság fénykorát felélesszék. A bazilika klasszicista épülete volt ennek az elgondolásnak a központi eleme.
Ha nincs Facebook, valószínűleg Magyar Péternek esélye nem lett volna politikai karriert építenie. A közösségi oldalon, az elérések tekintetében előnyt élvező élő videókra, és azok hálózat szerű megosztására támaszkodva megannyi embert ért el, de úgy tűnik, hogy ennek részben vége. Hamarosan a Facebook törli a korábbi élő videókat.
Elindult a KDNP külügyi műhelye, a kereszténydemokrácia 21. századi lehetőségeiről, a Patriots for Europe frakcióról, a pápaválasztás üzenetéről és a generációkon átívelő párbeszéd szükségességéről folytattunk tartalmas és őszinte beszélgetést - közölte Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt EP-képviselője közösségi oldalán, olvasható a Kdnp.hu-n.