A vallás és lelkiismereti szabadság nyílt megsértése mára „alapjoggá” vált a nyugati társadalmakban, ellentétben a szexuális kisebbségekkel, ahol már egy eltérő vélemény is elég lehet a gyűlöletbeszéddé minősítéshez.
2024. augusztus 4. 11:39
A püspök – magyarkurir/Lambert Attila
„A szabadság annyit jelent, hogy mindent szabad, ami másnak nem árt” – rögzíti az Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozata, ám úgy tűnik, hogy a bekezdésből 235 év után csak a „mindent szabad maradt”. A vallás és lelkiismereti szabadság nyílt megsértése mára „alapjoggá” vált a nyugati társadalmakban, ellentétben a szexuális kisebbségekkel, ahol már egy eltérő vélemény is elég lehet a gyűlöletbeszédhez. Milyennek látta az olimpiai megnyitót a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, hol kezdődik és hol ér véget a szabadság – kérdezte Veres András győri megyéspüspököt Ujhelyi Zoltán a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Barsi Balázs fontos könyvek, tanulmányok, könyvfordítások szerzője. A műfordítás vértelen szellemi hódítás, a világkultúra kincseinek legális honosítása, a gondolkodni és beszélni tudó ember univerzális megismerő tevékenysége. Barsinak, hasonlóan, mint Szabó Lőrincnek „a latin hozta a franciát, s így megint új ablakokkal tárúlt a világ.” Végül francia nyelven írta doktori értekezését is a gazdag ifjú bibliai példázatának exegéziséréről.
A reformkor elején megfogalmazódott, hogy nem csupán bazilikát kell építeni Esztergomba, hanem „magyar Siont”, „magyar Vatikánt”. A cél az volt, hogy a mohácsi csatavesztés előtti Magyar Királyság fénykorát felélesszék. A bazilika klasszicista épülete volt ennek az elgondolásnak a központi eleme.
Ha nincs Facebook, valószínűleg Magyar Péternek esélye nem lett volna politikai karriert építenie. A közösségi oldalon, az elérések tekintetében előnyt élvező élő videókra, és azok hálózat szerű megosztására támaszkodva megannyi embert ért el, de úgy tűnik, hogy ennek részben vége. Hamarosan a Facebook törli a korábbi élő videókat.