A tárcavezető hangsúlyozta, hogy Brüsszel szintén lelepleződött az ukránok által elrendelt olajtranzit-tilalom ügyében, hiszen képtelenek leplezni lelkesedésüket az ukrán intézkedés iránt, melynek nyomán két uniós tagország is - köztük Magyarország - súlyos energiaellátási kockázatokkal szembesül.
2024. augusztus 7. 11:56
A hazugsággyár: a brüsszeli Berlaymont-palota 2024. július 18-án. MTI/Bodnár Boglárka
A brüsszeli hazugsággyár lendületét sem a tények, sem a nyár nem törték meg és jól láthatóan a folyamatos kudarcok sem zavarják meg a működését - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter a közösségi oldalán azt írta, hogy a brüsszeli hazugsággyár először "befürdött a békemisszió támadásával" azok után, hogy Orbán Viktor miniszterelnök kijevi, moszkvai, pekingi és floridai útjait követően tárgyalt egymással az amerikai és az orosz hadügyminiszter, a svájci és az orosz külügyminiszter, az amerikai és a kínai külügyminiszter, az olasz miniszterelnök és az ukrán külügyminiszter Pekingbe utaztak, Ukrajna elnöke pedig felhívta Donald Trump volt amerikai elnököt.
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy Brüsszel szintén lelepleződött az ukránok által elrendelt olajtranzit-tilalom ügyében, hiszen képtelenek leplezni lelkesedésüket az ukrán intézkedés iránt, melynek nyomán két uniós tagország is - köztük Magyarország - súlyos energiaellátási kockázatokkal szembesül.
A két kudarcot követően a brüsszeliták előálltak egy újabb hazugsággal azt állítva, hogy Magyarország orosz és belarusz kémeket enged az Európai Unióba - tette hozzá Szijjártó Péter.
"A balti államok képviselőinek már világosan elmagyaráztuk, hogy ez miért szemenszedett hazugság, de úgy látszik a tények nemcsak őket, hanem Manfred Webert sem zavarják. Az EPP elnöke messze földön ismert súlyos hungarofóbiájáról, ő vérig van sértődve a magyarokra, nem tudja feldolgozni, hogy nem lehetett az Európai Bizottság elnöke és jól láthatóan frusztrálja a valódi jobboldali pártoknak a vártnál is erősebb szövetsége az Európai Parlamentben" - fogalmazott a tárcavezető.
Szijjártó Péter szerint nyilván azt Manfred Weber is tudja - hiszen nagy szakértője az európai ügyeknek -, hogy minden uniós tagország maga folytatja le a harmadik országbeli állampolgárok tartózkodási, munkavállalási és vízumügyeikhez fűződő eljárásokat.
"Magyarországon ezek az eljárások szigorúak, átfogók és abszolút a nemzetbiztonsági érdekeket helyezik előtérbe. Kíváncsian várjuk, hogy miután a harmadik hazugság ügyében is megbuktak, negyedjére mivel állnak majd elő a brüsszeliek, a baltiak vagy éppen a hungarofób Manfred Weber" - írta a tárcavezető.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.
Nem értek egyet azzal, hogy az ukránok értünk harcolnak, ugyanis Európa nincsen támadás alatt, egyetlen európai uniós vagy NATO-tagország sincs támadás alatt. Az ukránok hősiesen harcolnak, de magukért" - rögzítette a külügyminiszter.
Az államtitkár kifejtette: "azt is elmondtuk, hogy nyilván szeretetből a bajba jutottaknak segítettünk, ez nem is kérdés, viszont a legnagyobb szeretet, meg a legnagyobb segítség az, amikor helybe visszük a segítséget a Hungary Helps programon keresztül".