Bugacon a hun Atilla vezér unokái
Mintegy 250 millió lelkes hagyományszövetség a hun és türk tudatú népek közössége. Az idén 27 állam kiválóságai vannak jelen az immár 19. Kurultájon. Ez alkalommal Bugacon tartják a két- és fél napos rendezvénysort.
Utoljára frissítve: 2024. augusztus 10. 20:44
2024. augusztus 10. 17:40

Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke beszédet mond a Kurultáj - Magyar Törzsi Gyűlésen, a türk országokkal való kapcsolattartás hagyományőrző rendezvényén Bugacpusztán 2024. augusztus 10-én. MTI/Ujvári Sándor

Ismernünk kell a múltat ahhoz, hogy felnőhessünk a jövőhöz, különösen az ilyen, világot formáló időkben - hangsúlyozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kétoldalú kapcsolatok fejlesztéséért felelős államtitkára szombaton a Bács-Kiskun vármegyei Bugacon.

A rendezvénysort tegnap a Parlament Főrendiházi-termében nyitotta meg Lezsák Sándor, a magyar törvényhozás alelnöke,

Illés Boglárka a 19. Kurultáj hagyományőrző rendezvény bugaci megnyitóján kiemelte: múltra vetett pillantás nélkül a jelenben elveszünk, a jövőt pedig aligha tudjuk megérteni. Márpedig "egy új világrend szűzföldjére" csak akkor tudunk bátran lépni, ha a múlt szilárd talaján állunk, mert az jelenti az elrugaszkodási pontot. "A múlt nem alattunk, hanem mögöttünk van" - fogalmazott az államtitkár.
   
Mint mondta, a Kurultáj egyik legfontosabb célja hagyományaink megőrzése, ápolása, a rendezvény bemutatja a magyarság és keleti rokonnépeink gazdag kulturális örökségét, beleértve a lovas nomád életmódot, a harcművészeteket, a népzenét és a néptáncot.
   
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy ezek a hagyományok nemcsak szórakoztatnak, hanem identitásunk alapját is képezik. Lehetőséget biztosítanak arra, hogy ne csak a jelen, de a jövő generációi is megismerjék és tiszteljék őseink életmódját, kultúráját, értékeit - fűzte hozzá.
   

Illés Boglárka különleges alkalomnak nevezte az eseményt, ahol a hun és türk tudatú nemzetek találkozhatnak, kultúrájukat megoszthatják egymással.
   
Az államtitkár úgy fogalmazott, megtisztelő, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium hosszú évek óta részt vehet az esemény szervezésében és a nemzetközi kapcsolatok kiépítésében. Hangsúlyozta: a tárca továbbra is támogatni kívánja a rendezvényt.

MTI; Gondola
Címkék:
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Ellaposodott futball
    A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
  • A hungarofóbok meg akarják buktatni a magyar kormányt
    Orbán Viktor a magyar uniós elnökség szerdai európai parlamenti programismertetőjét követő vitát úgy értékelte, az a tényeket mellőzte, gyűlölködő volt és nem törődött Európával, az európai emberekkel, csak a támadás jellemezte.
  • Vissza kell adnunk a felvidéki magyar közösség hitét
    „Rendkívüli megtiszteltetésként fogadtam a miniszterelnök levelét, amelyben Orbán Viktor a két példaképemet: Esterházy Jánost és Duray Miklóst is említi, így hatványozottan érzem a felelősség súlyát, és annak a szolgálatnak a nemességét és fontosságát, amellyel a magyar követség küldöttjei megbíztak” – magyarázta Gubík László.
  • Bolsevik ábrázatú liberálisok
    Vajon tisztában van-e Leyen asszony azzal a ténnyel, hogy hány német honfitársa hagyja el a szülőföldjét, és költözik Magyarországra, ebbe a korrupt Orbán-i diktatúrába, ahol minden rossz? – veti fel Kövesdi Károly.
MTI Hírfelhasználó